Powstaje film o Davidzie Bowiem. Wiadomo już, kto wcieli się w główną rolę

Salon Pictures zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu „Stardust”. Fotografia przedstawiająca Johnny’ego Flynna w roli młodego Davida Bowiego podzieliła fanów.
.get_the_title().

Nowa produkcja przybliży widzom pierwszą podróż legendarnego muzyka do Stanów Zjednoczonych. Odbyła się ona w 1971 roku. Kiedy 24-letni piosenkarz dotarł za ocean, okazało się, że Amerykanie nie są jeszcze gotowi na jego muzykę. To doświadczenie zainspirowało go do stworzenia ikonicznej persony – Ziggy’ego Stardusta.

pinterest

Brytyjskiego muzyka zagra Johnny Flynn.

Aktor ma na swoim koncie główną rolę w netfliksowym „Lovesick” oraz w niedawnym filmie „Beast”, za który reżyser Michael Pearce zdobył nagrodę BAFTA. Obok Flynna zobaczymy Jenę Malone („Zwierzęta nocy”) jako żonę Bowiego, Angie oraz Marka Marona („GLOW”) jako agenta artysty, Roba Obermana. Za kamerą stanie Gabriel Range, reżyser nagrodzonego statuetką Emmy „Zabić prezydenta”.

Projekt był dotychczas opisywany przez twórców jako „origin story” i „film o momencie w czasie”, a nie jako pełnoprawna biografia Thin White Duke’a.

Producenci „Stardusta” porównali obraz do opowiadającego o Joy Division „Control” i „Nowhere Boy” o Johnie Lennonie.

W związku z tym twórcy nie muszą skupiać się w całości na muzyce Bowiego. Jego syn Duncan Jones zapowiedział, że ekipa nie otrzyma praw do wykorzystania utworów muzyka. W produkcji zostaną więc wykorzystane piosenki z epoki, a nie oryginalne przeboje Bowiego. Data premiery filmu pozostaje nieznana.

Tekst: Paula Kierzek

TU I TERAZ