Powstanie serial dokumentalny o Andym Warholu. Będzie można obejrzeć go na Netfliksie

Ryan Murphy, reżyser takich seriali jak „American Horror Story”, „American Crime Story” czy „Glee”, podpisał z Netfliksem kontrakt na wyłączność wart 300 milionów dolarów. Jedną z jego nadchodzących produkcji dla streamingowego giganta będzie historia Andy’ego Warhola.
.get_the_title().

Andy Warhol to postać bardzo dobrze znana każdej osobie, która chociaż w minimalnym stopniu interesuje się kulturą. Amerykanin zaczynał od ilustracji, później zajął się również tworzeniem reklam i grafik. Kręcił filmy, malował, założył magazyn „The Interview”. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Choć uchodził za samotnika, jego ekscentryczna osobowość przyciągała takie gwiazdy jak Elizabeth Taylor, David Bowie czy Bianca Jagger.

Ryan Murphy/time.com

W rozmowie z magazynem „Time” Ryan Murphy wyjawił, że rozpoczął prace nad serialem dokumentalnym o amerykańskiej ikonie popkultury.

Według doniesień reżysera, dziesięcioodcinkowa seria Netfliksa ma pokazać Warhola jako „prawdziwego człowieka, którego twórczość zmieniła nasze życie”.

Poza dokumentem o papieżu popu, Ryan Murphy zapowiedział również serię „The Halston” poświęconą amerykańskiemu projektantowi Halstonowi (przyjaciel Warhola), w której główną rolę zagra Ewan McGregor. Dodatkowo producent przyznał się, że razem z Jessicą Lange pracuje nad projektem o życiu Marlene Dietrich w Vegas w latach 60. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to produkcja pełnometrażowa. Poza tym, odpowiada za serial o lesbijskiej parze, „A Secret Love” i adaptację musicalu „A Chorus Line” z 1985 roku.

Dla Murphy’ego jest to bardzo pracowity rok. Producent zajmuje się już kilkoma obrazami, m. in. trzecim sezonem „American Crime Story”, poświęconym aferze wokół romansu prezydenta Billa Clintona z Monicą Lewinsky, filmową adaptacją „The Prom” z Meryl Streep, Nicole Kidman i Arianą Grande oraz nowym serialem „Wybory Paytona Hobarta” (w rolach głównych Ben Platt, Gwyneth Paltrow i Jessica Lange).

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: Wikipedia.org

TU I TERAZ