Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Poznajcie Grega – pierwszą homoseksualną postać w nowej bajce Disneya

Krótkometrażowa animacja "Out" zadebiutowała kilka dni temu na platformie Disney+.
.get_the_title().

SparkShorts to seria niezależnych, amerykańskich filmów krótkometrażowych wyprodukowanych przez słynne studio Pixar. W animacjach twórcy mają przestrzeń na eksperymenty i zabawę konwencją. Nie ograniczają ich sztywne ramy kasowych produkcji Pixara, a przy tym podtrzymują tradycję studia, które w latach 80. zaczynało swoją działalność właśnie od krótkich form.

Teraz na Disney+ pojawiła się animacja zatytułowana „Out”, w której główny bohater, Greg stoi przed trudną decyzją wyznania rodzicom prawdy o swojej orientacji seksualnej.

Krótkometrażowa produkcja opowiada poruszającą historię Grega, który ze swoim partnerem Miguelem przygotowuje się do przeprowadzki do dużego miasta i wkroczenia w dorosłe życie. Zanim jednak opuści swoje rodzinne strony, musi stawić czoła trudnej rozmowie z rodzicami. Powiernikiem jego obaw i dylematów jest pies, w którym bohater odnajduje schronienie (dosłownie) w chwili konfrontacji z matką. Postanawia on bowiem zamienić się ciałem ze swoim czworonożnym przyjacielem. Do czego doprowadzi ta niecodzienna sytuacja? Czy Greg w końcu przestanie ukrywać swoją tożsamość?

Dotychczas w produkcjach Pixara pojawiały się jedynie wzmianki lub niewielkie epizody pokazujące społeczność LGBTQ (np. w bajce „Naprzód”), więc „Out” może okazać się przełomowym momentem w historii filmów animowanych. Dziewięciominutowy film został napisany i wyreżyserowany przez Stevena Claya Huntera, który wcześniej zajmował się efektami wizualnymi takich produkcji jak „WALL-E”, „Brave” czy „Toy Story 4”. Cóż, po takim debiucie nie możemy doczekać się kolejnych krótkometrażówek Huntera!

Tekst: Dominika Szymańska

TU I TERAZ