Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Prezentownik popkulturowy

Tym razem mamy kilka propozycji prezentów, które z pewnością ucieszą każdego fana popkultury. Jeśli więc nie chcecie kupować zaprzyjaźnionym wyznawcom kultury popularnej kolejnego wydania Blu-Ray, to u nas znajdziecie coś ciekawszego.
.get_the_title().

Korzystając z ostatniego tygodnia, który pozostał na zakup prezentów dla bliskich osób celebrujących święta Bożego Narodzenia, proponujemy kilka ciekawostek ze świata popkultury:

1. Karta podarunkowa Netflixa

Dla wielbicieli seriali taka karta zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Czasem brak środków może nas niemile zaskoczyć, gdy okaże się, że właśnie wygasła nam subskrypcja na Netflixie, a chcemy koniecznie dowiedzieć się, jak skończył się ulubiony serial lub zaczęliśmy kolejny, całkiem obiecujący.

Karty można kupić w sklepach sieci Media Expert, Media Saturn i salonikach prasowych RELAY, inmedio, 1-minute.

2. „Wyroby” Olgi Drendy

Olga Drenda od dawna zajmuje się duchologicznym okresem w dziejach Polski, który opisała w swojej debiutanckiej książce „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”. Zajmowała się tam ulotnym okresem między schyłkiem PRL-u a rozkwitem polskiej transformacji początku lat 90. Opisywała zjawiska, które wymykały się swoim czasom i ramom historycznym.

W „Wyrobach” tropi wytwory pomysłowości, zarówno te z okresu PRL-u, jak i całkiem współczesne.

Olga Drenda podróżuje po Polsce, odwiedza kolekcjonerów i twórców zwykłych-niezwykłych przedmiotów. Betonowe przydomowe grzybki, łabędzie z opon, rycerze i dinozaury z nakrętek i śrubek, galanteria religijna – to wszystko interesuje autorkę i o tym możemy poczytać w jej najnowszej książce nominowanej do Paszportu Polityki.

3. Zestaw świąteczny Hagi – „Rozgrzewka”

Producent obiecuje, że ten zestaw świątecznych przyjemności zaspokoi miłośników słodkich, korzenno-cytrusowych zapachów.

Otuli aromatem pomarańczy, cynamonu i goździków. Doskonały na prezent pod choinką, w skarpecie lub jako dodatek do wigilijnego całusa.

Zestaw zawiera naturalne mydło z przyprawami korzennymi, naturalny balsam z masłem mango i olejem chia, a także świecę sojową o zapachu korzennej pomarańczy.

4. Plakaty Marii Reguckiej (dla fanów seriali)

Maria Regucka to utalentowana ilustratorka i graficzka, której prace możecie obejrzeć na jej stronie. Fanów seriali na pewno szczególnie zainteresują plakaty nawiązujące do takich hitów ostatnich miesięcy jak „Chilling Adventures of Sabrina” i „Stranger Things”. Z pewnością gdy tylko zobaczycie prace Marii Reguckiej, zapragniecie mieć je na swojej ścianie.

5. Nowy print F5 „Utopia vs. Dystopia”

Ludzkość ma tylko półtora roku, by uniknąć katastrofalnych zmian klimatu – alarmuje sekretarz generalny ONZ António Guterres. Z jednej strony przerażają skutki bezmyślnej konsumpcji zasobów, które przywodzą na myśl apokaliptyczne wizje rodem z filmów s-f, z drugiej jednak coraz więcej projektów realizowanych w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju, które pozwalają myśleć, że nie jest jeszcze za późno.

Stąd dualny charakter nowego wydania, w którym straszymy i dajemy nadzieję JEDNOCZEŚNIE i zabawa konwencją. Niektóre strony przypominają tabloidowe gazety. Tyle, że nasza ma 200 stron i pełna jest zaskakującego designu.

Jeśli chcecie przeczytać nas w wersji papierowej, to zamówcie nasz nowy print – mamy dla Was teraz prezentową zniżkę 50 proc.! Napiszcie do nas na redakcja@fpiec.pl!

Udanych popkulturowych zakupów na ostatnią chwilę!

TU I TERAZ