Przewodnik dla fanów winyli na weekend w Warszawie z okazji Record Store Day

Going. przygotowało dla nas zestawienie, w którym poleca zarówno koncerty w ramach oficjalnego wydarzenia, jak i imprezy, na których winyl pojawia się jako gość honorowy.
.get_the_title().

Płyta czarna, woskowa, winylowa – określeń kilka, ale brzmienie to samo: ciepłe i intensywne, bez przerwy zyskujące coraz więcej fanów. Nośnik w tych czasach niemalże gloryfikowany, ale w pełni na to zasługujący. Stąd jego międzynarodowe święto, czyli Record Store Day. W tym roku dwudniowa celebracja będzie miała miejsce w Małej Warszawie. W naszym zestawieniu polecamy zarówno koncerty w ramach oficjalnego wydarzenia, jak i imprezy, na których winyl pojawia się jako gość honorowy.

Side One Record Store Day 2018

Święto czarnej płyty najlepiej rozpocząć w SideOne! Tego dnia sklep otwiera się razem ze specjalnymi promocjami i występami zaprzyjaźnionymi z nim ekip. To, co was czeka, to rodzinna atmosfera, możliwość złapania woskowych perełek czy też mini strefa gastro. Idealny before przed wieczorną zabawą w szybszym tempie.

The Jetlagz

Jeden z dwóch koncertów organizowanych w Małej Warszawie to występ rodzimych The Jetlagz – duetu tworzonego przez Kosiego i Łajzola ze składu JWP/BC. Jedno jest pewne – ich bazujący na newschoolowej elektronice rap potrafi rozbujać nawet w wersji audio przyswajanej w domowych warunkach. Po dodaniu koncertowej energii może być tylko lepiej.

UL – Weber i Baczyński

Winylowe soboty w ULu to rzecz, którą wypada odhaczyć przynajmniej raz na jakiś czas. W tym tygodniu o odpowiedni podkład wieczoru zadbają Weber i Baczyński, razem tworzący Tropikalium. W ULu zaprezentują “muzykę luzofońską, hispanofońską, frankofońską, anglofońską”, w całości na wosku! Idealna opcja dla ludzi nastawionych na sobotni chillout.

Olivia b2b Dtekk w ramach Unsound x Up To Date

A co dla tych, którzy woleliby się pobawić w bardziej klasycznym rozumieniu? Kierunek Jasna! Festiwale Unsound i Up To Date łączą siły i zapraszają na dwa dni parkietowych emocji. Pozdrawiają techno, electro, post-dubstep i wiele innych brzmień. Nie zabraknie miejsca na eklektyczny b2b zagrany w całości z czarnych płyt – mowa o zamykającym mini festiwal secie Dtekka i Olivii, jednych z najważniejszych postaci rodzimej djskiej sceny.

Collocutor

Niedzielna koncertowa propozycja RSD to występ Collocutor, zespołu, na który nie wypada się nie wybrać, jeśli jest się fanem jazzowych i okołojazzowych brzmień. Siedmioosobowy projekt łączy tradycję gatunku z wpływami muzyki świata, skoncentrowanymi na afrobeatach i brzmieniowych wycieczkach do Indii. Groove na najwyższym poziomie, idealny na zakończenie weekendu.

TU I TERAZ