Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Przez te oczy zielone, zielone trzeba będzie zakuwać. Na Podlasiu ma powstać szkoła disco-polo z klasą o profilu estradowym

Czyżby ktoś w końcu zauważył, że uczenie się na pamięć inwokacji z „Pana Tadeusza” w dorosłym życiu przydaje się rzadziej niż znajomość słów piosenki „Jesteś szalona”? To drugie to podstawa dobrej zabawy na każdym weselu.
.get_the_title().

Teoretycznie z muzyki disco polo można śmieszkować bez końca. Z tekstów, maniery śpiewu piosenkarzy, estetyki teledysków czy melodii. Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że ten gatunek cieszy się naprawdę sporą popularnością, a jego siła przebicia jest tak duża, że na każdym polskim weselu okazuje się, że melodie i słowa discopolowych piosenek znamy wszyscy.

Ten fenomen i jego potencjał dostrzegł burmistrz podlaskiego Michałowa Marek Nazarko i postanowił utworzyć w tamtejszym liceum klasę właśnie o takim profilu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tomasz Górski (@goorskypl)

Choć wielu ten news potraktowało w pierwszej chwili jako żart, to praca nad tym przedsięwzięciem wre, a opinia publiczna poznaje jego kolejne szczegóły. Wiemy już, że patronat nad tą klasą estradową ma objąć wytwórnia płytowa Green Star. W swoim portfolio ma ona takie zespoły jak Akcent, Boys, Classic, Maxx Dance czy Etna.

Ponadto zapowiedziano już, ze jednym z nauczycieli zostanie sam Marcin Miller z Boysów.

Skąd w ogóle wziął się taki pomysł? Burmistrz Michałowa chce w ten sposób wypromować tamtejsze liceum, w którym ilość uczniów systematycznie spada. Władze miasta są przekonane, że to dlatego, że młodzież nie ma za bardzo na siebie pomysłu – teraz będą więc mogli „wygrać swoje marzenia”. Tak przynajmniej głosi obietnica umieszczona na wielkim bannerze rozwieszonym na gmachu liceum.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tomek.Kokott 🇵🇱🇩🇪🇬🇧 (@tomek.kokott)

Póki co niewiele wiadomo na temat planu lekcji, jaki szykuje się dla klasy o profilu estradowym, która ma powstać już we wrześniu tego roku. – Ilu młodych ludzi chce zostać didżejami, konferansjerami, umieć organizować, nagłaśniać imprezy, ustawiać światła, śpiewać w chórach, nauczyć się grać na instrumentach, miksować? – pytał podczas konferencji prasowej 20 lutego burmistrz Marek Nazarko.

Jego zdaniem edukacja w tym kierunku zapewni naszemu krajowi prawdziwych profesjonalistów z zakresu obsługi różnorakich uroczystości, jak chociażby wesela czy pogrzeby.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Disco-Polo.info (@discopoloinfo)

Tymczasem film „Zenek”, który wszedł na ekrany polskich film 14 lutego i opowiada historię Zenka Martyniuka, ma na portalu Filmweb.pl ocenę 2,1 i 1,2 na IMDb.com. Przyszłym uczniom klasy estradowej życzymy lepszych wyników.

Źródło zdjęcia głównego: film „Zenek”
Tekst: KD

TU I TERAZ