Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ptak Warsaw Expo w razie potrzeby przeznaczy swój obiekt na szpital polowy

Sytuacja związana z koronawirusem zmienia się z dnia na dzień. Póki co – niestety na gorsze. Ptak Warsaw Expo wydał ważne oświadczenie.
.get_the_title().

Ptak Warsaw Expo to najnowsze i największe w regionie, a nawet w Europie środkowej Międzynarodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy – w Nadarzynie. Oferuje 143 tys. m2 powierzchni wystawienniczej w sześciu halach, 500 tys. m2 powierzchni zewnętrznej i 15 tys. miejsc parkingowych. Ptak Warsaw Expo to centrum kongresowo-wystawiennicze, w którym odbywają się m.in. targi Warsaw Home, konferencje, seminaria i pokazy. Z wiadomych względów wszystkie imprezy zostały zawieszone do odwołania, o czym zarząd obiektu informował na bieżąco.

W tym tygodniu na oficjalnej stronie centrum pojawiło się oświadczenie, w którym jego władze zapowiadają, że jeśli zajdzie taka potrzeba, udostępnią nieodpłatnie swoje hale na poczet zorganizowania tam tymczasowego szpitala polowego.

„Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja Zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie” – czytamy w komunikacie prasowym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ptak Warsaw Expo (@ptak_warsaw_expo)

Taki pomysł sprawdził się już na świecie. Największe obiekty Expo zostały przekształcone w szpitale m.in. w Nowym Jorku czy Mediolanie.

Źródło zdjęcia głównego: Ptak Expo Warsaw
Tekst: KD

TU I TERAZ