Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pytania, które powinny paść na pierwszej randce. Zdaniem prawników rozwodowych

Oto kilka pytań, które zdaniem prawników specjalizujących się w sprawach rozwodowych, mogą pomóc w szybkim ustaleniu, czy nasza ‘randka’ dobrze rokuje na przyszłość.
.get_the_title().

Prawnicy rozwodowi są niemymi świadkami wielu rozstań. Czy tego chcą, czy nie, poznają największe sekrety par i przyczyny rozpadu ich relacji. Zapytani, jak uniknąć uwikłania w nieudane związki, zaproponowali pytania, które ich zdaniem pozwolą szybko ustalić, z kim mamy do czynienia oraz czy warto angażować czas i wysiłek w poważniejszą znajomość z tą osobą.

Oto pytania, które zdaniem prawników rozwodowych warto zadać, najlepiej już na pierwszym spotkaniu:

“Czy wierzysz w “…i żyli długo i szczęśliwie?”

Wszystkie relacje, aby mogły dobrze funkcjonować, wymagają pracy i zaangażowania z obu stron. Ktoś, kto bierze ​​„wieczne szczęście” za pewnik, prawdopodobnie nie będzie dobrym partnerem – twierdzi Katherine Eisold Miller, adwokat rozwodowy z New Rochelle.

“Kiedy ostatnio rozmawiałeś z rodzicami lub rodzeństwem?

Widziałam wiele rozwodów spowodowanych tym, że jedna osoba w związku jest na tyle blisko swojej rodziny, że nie przestaje traktować jej jak bezwzględny priorytet nawet po ślubie. Małżeństwo tworzy nową rodzinę, musi być chronione i traktowane priorytetowo. Z drugiej strony złe relacje rodzinne mogą być oznaką zaburzeń osobowości i świadczyć o niezdolności do utrzymywania wszelkich relacji w dłuższej perspektywie – radzi Carla Schiff Donnelly, prawnik rodzinny z Pittsburghu w Pensylwanii.

“Jak zakończył się twój ostatni związek?”

To dość kontrowersyjne pytanie, jak na pierwszą randkę, ale zdaniem Carli Schiff Donnelly odpowiedź możne wiele powiedzieć o tym, z kim mamy do czynienia. Jeśli wyjaśnienie dotyczy wyłącznie winy drugiej osoby, to powinna się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza: Szukaj kogoś, kto jest gotów wziąć na siebie odpowiedzialność za porażkę związku. To dowód pokory, uczciwości i gotowości do osobistego rozwoju.

“Co najbardziej lubisz w swojej pracy?”

Zapytaj o pracę: “Czy mają poczucie dumy z tego, co robią? Czy są pasjonatami? A może często zmieniają pracę? Albo odwrotnie, czy są w związku małżeńskim z pracą i pozostaje im mało czasu na leniuchowanie w niedzielny poranek albo podróżowanie. Może pójście do kina, gdzie nie mogą regularnie sprawdzać e-maili, brzmi dla nich jak tortura? Kiedy poznasz odpowiedzi na te pytania, zastanów się, czy potrafisz zaakceptować taki stan rzeczy – ostrzega Lisa Helfend Meyer, prawniczka rozwodowa z Los Angeles.

“Gdzie spędziłaś ostatnie wakacje?”

To pokrętny sposób, by dowiedzieć się, jaki osoba, z którą się spotykasz, ma stosunek do wydawania pieniędzy. Jeśli okaże się, że wczasy były drogie i ekstrawaganckie, możesz próbować dowiedzieć się, czy był to wydatek poprzedzony finansowymi wyrzeczeniami, czy szybkim wyzerowaniem karty kredytowej Ogólny stosunek do pieniędzy jest jedną z głównych przyczyn problemów małżeńskich. Poznanie podejścia drugiej osoby do zarządzania pieniędzmi, zanim pójdziesz do ołtarza, ma kluczowe znaczenie dla małżeńskiego szczęścia – twierdzi Carolyn C. Van Tine, adwokat rozwodowy w Bostonie.

“Czy uważasz się za dobrego rozmówcę?”

Zdaniem Carolyn C. Van Tine: Komunikacja jest bardzo ważna. Często przyczyną rozpadu małżeństwa jest nieumiejętność porozumiewania się. Jeśli ludzie nie rozmawiają o tym, co im przeszkadza (i jak to naprawić), efektem zazwyczaj jest niechęć, która rośnie z upływem lat. Ta niechęć powoduje, że strony dryfują coraz dalej od siebie. Wiedza o tym, w jaki sposób komunikuje się partner i ocena, czy ta metoda komunikacji odpowiada też tobie, to wielki krok w tworzeniu solidnych podstaw udanego związku.

“Gdybyś mógł cofnąć czas, co zmieniłbyś w swoim życiu?”

Odpowiedź: „Mieszkałbym w kraju z dala od mojej matki” to, zdaniem Lisy Helfend Meyer, zły znak. Należy zwiększyć czujność. „Poszłabym na studia w Gdańsku, nigdy nie miałam okazji pomieszkać nad morzem”, albo „Chciałbym zostać lekarzem” prawdopodobnie jest okay, chyba że rozmówca wydaje się bardzo niezadowolony z pracy, którą wykonuje. Odpowiedź „powinienem był ożenić się z moją miłością ze szkoły średniej, z którą nadal pozostaję w kontakcie” nie wróży nic dobrego, bez względu na okoliczności.

Żródło: huffingtonpost.com
Tekst: AvdB

TU I TERAZ