Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Region w północnych Włoszech zapłaci turystom, by go odwiedzili! Co trzeba zrobić w zamian?

Kto nie byłby chętny na odwiedzenie jednego z najpiękniejszych regionów we Włoszech, tym bardziej, jeżeli w grę wchodzi opłacenie przyjazdu turystom? Friuli-Wenecja Julijska zaprasza!
.get_the_title().

Region Friuli-Wenecja Julijska położony na północnym wschodzie kraju, słynie z różnorodności możliwych do odwiedzenia dla turystów miejsc. Znajdują się tam m.in. doskonałe ośrodki narciarskie w miastach Monte Zoncolan i Tarvisio oraz znane uzdrowisko Grado, nazywane „matką Wenecji”. Dodatkowo to właśnie we Friuli-Wenecji Julijskiej położony jest Triest, będący jednym z najpiękniejszych portowych miast północno-wschodnich Włoch.

Co jednak trzeba zrobić by móc skorzystać z oferty zaprezentowanej przez radę turystyczną regionu, która proponuje zwrot kosztów za przyjazd do Friuli-Wenecji Julijskiej?

Aby skorzystać ze zwrotu kosztów, turyści muszą zarezerwować specjalny pakiet obejmujący dwie noce w jednym z hoteli uczestniczących w akcji. Dodatkowo odwiedzający region muszą podróżować państwowymi pociągami Trenitalia lub szybkimi liniami Frecce. Po dokonaniu rezerwacji pakietu koszt przejazdu pociągiem ma zostać odjęty od całości jako rabat. Podróżnym oferuje się również kartę, która daje im bezpłatny wstęp do muzeów, bezpłatny transport publiczny i inne zniżki.

Triest /unsplash.com

Lokalna rada turystyczna PromoTurismoFVG poinformowała, że ważne jest także, aby zapamiętać, że bilet powrotny musi obejmować jedną z pięciu stacji: Latisana-Lignano-Bibione, Cervignano-Aquileia-Grado, lotnisko w Trieście, Trieste Centrale lub Udine.

Rada turystyczna we Friuli-Wenecji Julijskiej zamierza kontynuować akcję do 31 maja 2023 r.

TU I TERAZ