Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rekordowa liczba młodych Belgów rzuca pracę

Nie jest to jednak powtórka z amerykańskiej wielkiej rezygnacji.
.get_the_title().

Firma Acerta, która dostarcza usługi w zakresie HR, przeprowadziła badanie, z którego wynika, że w tym roku pracę rzuca rekordowa liczba młodych Belgów. W badaniu wzięło udział 12 tys. pracowników poniżej 25 roku życia, którzy zatrudnieni byli w 5 tys. firm.

Okazało się, że porównaniu do tego samego okresu przed rokiem z pracy zrezygnowało 40,8 proc. więcej osób, a w stosunku do 2019 roku wzrost był aż 247,5-procentowy.

W 42,5 proc. przypadków młodzi Belgowie sami zrezygnowali z pracy.

fot. Marvin Meyer/unsplash

Acerta zwraca jednak uwagę, by nie łączyć tego zjawiska z przetaczającą się niedawno przez Stany Zjednoczone wielką rezygnacją. Jedna z autorek badania, Kathelijne Verboomen, sądzi, że młodzi Belgowie rzucają pracę, bo po prostu znajdują bardziej atrakcyjne oferty, z których chcą skorzystać.

Ale zmienia się też podejście do pracy.

Z badania Antwerp Management School wynika, że aż 7 na 10 Belgów urodzonych po roku 1980 sądzi, że nie jest ona w życiu aż tak istotna. Jednocześnie w Brukseli rośnie poziom bezrobocia wśród młodych, który wynosi on ponad 8 tys. i o 13 proc. więcej niż przed rokiem. Wśród poszukujących pracy młodych mieszkańców Brukseli są jednak również uchodźcy z Ukrainy.

Tekst: NS

TU I TERAZ