Ren Hang zdefiniował pojęcie aktu na nowo. Zobaczcie jego najlepsze zdjęcia

Był prawdziwym wizjonerem i potrafił sportretować ludzką egzystencję w niezwykle intensywny i emocjonalny sposób.
.get_the_title().

Ren Hang urodził się w 1987 roku w dzielnicy zwanej ‘chińskim Detroit’. W wieku 20 lat rozpoczął studia związane z reklamą, lecz nie czuł, że to jego dziedzina. Na szczęście znalazł odpowiednie remedium – zaczął robić zdjęcia. Fotografował swoich przyjaciół. Interesowały go przede wszystkim akty, do których pozował jego współlokator. – Nie zacząłem tego, ponieważ znudziła mnie reklama, lecz dlatego że byłem znudzony życiem – wyznał.

We wrześniu 2016 roku został zwycięzcą prestiżowego konkursu fotograficznego 'Outset | Unseen Exhibition Fund’. Pod koniec 2016 roku stworzył lookbook dla TOTEM COLLECTIVE – międzynarodowej grupy twórczej, która wypuściła torbę „TOTE01”. Na początku 2017 roku popełnił samobójstwo. Stało się to w czasie, gdy jego sztuka zaczęła zyskiwać prawdzie uznanie.

Najwięcej kontrowersji wzbudzały jego akty. Nagość nie stanowiła jednak dla niego elementu, który miał szokować odbiorcę. Twierdził, że jest po prostu naturalna, dlatego lepiej wygląda na zdjęciach. Również kwestia płci nie była obiektem jego zainteresowań artystycznych. – Płeć ma dla mnie znaczenie tylko wtedy, gdy uprawiam seks – twierdził.

W Chinach podejmowano usilne próby cenzurowania jego prac. Był nawet kilkakrotnie aresztowany. Odżegnywał się jednak od kontekstu politycznego i twierdził, że państwo, w którym żyje, ma niewielki wpływ na jego sztukę.

Nie dostrzegam w moich pracach tematu tabu, ponieważ nie umieszczam ich w kulturowym czy politycznym kontekście. Nie przesuwam granic umyślnie. Po prostu to robię – powiedział.

TU I TERAZ