Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rijksmuseum udostępniło w internecie aż 709 tys. dzieł sztuki

Można je pobrać za darmo. W zdigitalizowanej kolekcji znajdują się m.in. dzieła Rembrandta, Vermeera czy Van Dycka.
.get_the_title().

Rijksmuseum mieści się w Amsterdamie i jest jednym z najsłynniejszych muzeów w całej Holandii. Założone zostało na początku XIX wieku, a w swojej kolekcji ma prace najsłynniejszych niderlandzkich artystów, takich jak Rembrandt czy Vermeer. Obecnie – z oczywistych przyczyn – muzeum jest zamknięte. Do tego w ubiegłym roku odwiedziło je najmniej osób aż od 1964 roku. A szkoda, bo w jego kolekcji znajduje się naprawdę wartościowa sztuka. Teraz możecie się z nią zapoznać, nie wychodząc z domu. Rijksmuseum udostępniło w sieci aż 709 tys. dzieł sztuki. I to zupełnie za darmo!

Zdigitalizowaną kolekcję znajdziecie tutaj. Znajdują się w niej nie tylko obrazy niderlandzkich mistrzów, ale także rzeźby, meble, grafiki, rysunki, a nawet… zegarki czy broń.

Możemy się więc założyć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i nawet największy miłośnik sztuki odkryje obraz, którego wcześniej nie znał.

Zdigitalizowane dzieła możecie pobrać w wysokiej rozdzielczości (w tym celu należy utworzyć konto na stronie muzeum). Następnie polecamy je wydrukować i powiesić w pokoju w oczekiwaniu na ponowne otwarcie muzeów i galerii.

Zdjęcie główne: Jan Vermeer „Mleczarka”
Tekst: NS

TU I TERAZ