Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Robert Pattinson w roli Batmana. Zobaczcie trailer „The Batman”

Obok Roberta Pattinsona w „The Batman” wystąpią także Zoë Kravitz, Colin Farrell, Paul Dano i John Turturro.
.get_the_title().

Zapowiedź nowego filmu o Batmanie niewątpliwie jest obecnie najchętniej oglądanym trailerem w sieci – na YouTubie ma już ponad 13 mln wyświetleń. Nic dziwnego, bo z pewnością wiele osób chciało się przekonać jak w tytułowej roli prezentuje się Robert Pattinson, który części widzów w dalszym ciągu kojarzy się wyłącznie z filmem „Zmierzch”, choć na koncie ma przecież role w „The Lighthouse” Roberta Eggersa, „Good Time” braci Safdie czy „Cosmopolis” Davida Cronenberga. W filmie „The Batman” obok Pattinsona wystąpi Zoë Kravitz jako Kobieta-Kot, Colin Farrell jako Pingwin i Paul Dano jako Człowiek-Zagadka. Na ekranie zobaczymy również Johna Turturro i Petera Sarsgaarda. Reżyserem filmu jest Matt Reeves, który ma na koncie takie produkcje jak „Projekt: Monster”, „Pozwól mi wejść”, „Ewolucja planety małp” i „Wojna o planetę małp”. Reeves napisał scenariusz do „The Batman” wraz z Mattsonem Tomlinem”.

Trwający dwie i pół minuty trailer nie zdradza zbyt wiele, wiadomo jednak, że film będzie dotyczyć początków Batmana, a konkretnie drugiego roku jego działalności. I jedno jest pewne: będzie mrocznie, zwłaszcza że reżyser inspirował się takimi filmami jak „Chinatown”, „Francuski łącznik” i „Taksówkarz”. W zwiastunie, w którym czuć atmosferę kina noir, słyszymy także piosenkę „Something in The Way” Nirvany. Wygląda więc na to, że podobnie jak w przypadku niedawnego „Jokera”, film będzie skierowany do starszej widowni.

Niestety, by przekonać się, jak Pattinson sprawdzi się w roli Batmana, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Premiera filmu początkowo była planowana na czerwiec przyszłego roku. Z powodu pandemii koronawirusa zdjęcia do produkcji zostały przesunięte na jesień, a więc premiera filmu się opóźni. „The Batman” trafi do kin 1 października 2021 roku.

Tekst: NS

TU I TERAZ