Rodzina i przyjaciele na wynajem? Taki biznes prowadzą bohaterowie dokumentu Wernera Herzoga

„Family Romance, LCC" to najnowszy dokument cenionego reżysera i scenarzysty Wernera Herzoga. Twórca udał się do Kraju Kwitnącej Wiśni, aby pokazać widzom tamtejszy nietypowy biznes.
.get_the_title().

Werner Herzog jest wielokrotnie nagradzanym reżyserem filmów fabularnych i dokumentalnych. Do jego najbardziej znanych dzieł należą m.in. „Fitzcarraldo”, „Stroszek”, „Grizzly Man” oraz „Spotkania na krańcach świata”, za które nominowany był do Oscara. W swoich fabułach, jak przystało na twórcę dokumentów, wprowadza realistyczną warstwę wizualną oraz historyczną — bada obce kultury i tradycje, dba o wiarygodność przedstawionych miejsc, zjawisk oraz wydarzeń.

Jego najnowsza produkcja „Family Romance, LCC” z jednej strony może przerażać, a z drugiej rzuca całkowicie nowe światło na rzeczywistość oraz prowadzenie biznesu.

Dokument przedstawia historię japońskiej firmy Family Romance LLC, która od 11 lat specjalizuje się w wynajmowaniu aktorów na różnego rodzaju okazje. Trzeba przyznać, że dość specyficzne, a nawet ekstremalne, ponieważ zatrudnieni aktorzy grają członków rodziny lub przyjaciół – chodzą z klientami na wesela czy pogrzeby, robią urodzinowe niespodzianki lub udają oddanych fanów. Na myśl od razu nasuwa się pytanie: jak bardzo samotni są ludzie na świecie, aby posunąć się do czegoś takiego? A może: jak bardzo kreatywni?

„Family Romance, LCC”, którego premiera odbyła się na ubiegłym Festiwalu Filmowym w Cannes, pokazuje zza kulis, jak wygląda prowadzenie tego oryginalnego biznesu. Widz jest świadkiem kilku scenek, w których ma okazję zobaczyć aktorów biorących udział w ważnych momentach z życia społecznego i prywatnego mieszkańców Tokio.

Ludzie nazywają mnie kameleonem — mówi w zwiastunie Yuichi Ishii, kierujący Family Romance LLC.

Data polskiej premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z „Family Romance, LCC”

TU I TERAZ