Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rok 2020 jest kobietą

W tym roku działo się i nadal dzieje się dużo. Każdy powie, że wydarzenie nr 1 to oczywiście pandemia koronawirusa, ale mamy za sobą dużo więcej. Ten rok był wymagający również dla kobiet. Wielokrotnie miały one okazję do wykazania się bohaterskością: pielęgniarki pracowały ponad własne siły, Amerykanki, Białorusinki i Polki protestowały, walcząc o swoje prawa.
.get_the_title().

Na zdjęciu głównym klęcząca kobieta przed policjantami podczas zamieszek na Białorusi. Blokowali oni manifestację protestujących Białorusinów odbywającą się w centrum Mińska (30 sierpnia 2020).

Feature china/barcroft media via getty images

Pielęgniarka Cao Shan pokazuje ślady na swojej twarzy, które miała po wielu godzinach spędzonych w specjalistycznej masce. Pracowała ona na oddziale przeznaczonym dla osób chorych na COVID-19 w Szpitalu Jinyintan w Wuhan (17 lutego 2020).

Dw.com

Ubrane na biało Białorusinki protestujące w Mińsku przeciw polityce Łukaszenki.

Paolo miranda/ AFP via getty images

Włoskie pielęgniarki nakładające na siebie strój wymagany w pracy z zakażonymi pacjentami.

Mymodernmet.com

Nie zapominajmy o pożarach w Australii, które miały miejsce na początku tego roku. Kobieta bohatersko uratowała poparzoną koalę, zawijając ją we własną koszulę.

Jonathan bachman

Zdjęcie, które obiegło cały świat. Aktywistka Ieshia Evans podczas aresztowania w Baron Rouge.

Jędrzej Nowicki / agencja gazeta

Zdjęcie najbardziej znane, ikoniczne i kontrowersyjne – wręcz symbol Strajku Kobiet. Wokalistka i aktorka Karolina Micuła podczas protestu w Warszawie.

Archiwumodiatynskiego.pl

No i na koniec strajkujące Polki, które krzyczały tak, jak nigdy wcześniej. Cały świat śledził protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

Zdjęcie główne: nbcnews.com
Tekst: Marta Zinkiewicz

TU I TERAZ