Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rozpoczyna się nowy sezon letni w społecznościowym Ogrodzie Wola

Ogród Wola nawiązuje do XIX-wiecznej tradycji budowania lokalnych społeczności sąsiedzkich.
.get_the_title().

Ogród Wola to wspólny, tworzony przez lokalną społeczność ogród, który znajduje się w okolicach Parku Ulricha na warszawskiej Woli. Okoliczni mieszkańcy, kolektywnie zagospodarowując niewykorzystywaną wcześniej przestrzeń, hodują w nim zioła, warzywa i kwiaty. Nawiązują przy tym przyjacielskie sąsiedzkie relacje i aktywnie wypoczywają.

Źródło: Materiały prasowe Ogród Wola

Ogród Wola nawiązuje do tradycji niegdyś istniejących w jego miejscu Zakładów Ogrodniczych C.H. Ulrychów, które zostały założone w połowie XIX wieku. W ramach ich działalności istniały szklarnie, szkółki ogrodnicze, ogród w stylu angielskim oraz ananasarnia.

W tym sezonie letnim w Ogrodzie Wola zaplanowano szereg interesujących wydarzeń, w których udział może wziąć każdy. Podczas spotkań edukacyjnych uczestnicy będą uczyć się uprawy roślin, a na warsztatach kreatywnych będzie można zapoznać się z tajnikami stolarstwa, tworzenia sitodruku, drzeworytów i olejków eterycznych. Dla najmłodszych przygotowano Małą Akademię Miejską z cyklem zajęć dotyczących struktury i specyfiki Warszawy, jej architektury i infrastruktury.

Źródło: Materiały prasowe Ogród Wola

Udział w zajęciach i warsztatach w Ogrodzie Wola jest bezpłatny, wymagane jest jednak wcześniejsze zapisanie się drogą mailową: ogrod@ogrodwola.pl. Więcej informacji o tym wyjątkowym miejscu znajdziecie na www.ogrodwola.pl

Tekst: AO

TU I TERAZ