Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rozsądne prezenty dla dzieci: wybieraj mądrze!

Prezenty dla dzieci nie muszą świecić mrugać i gadać. Mogą być proste – żeby cieszyć i to długo. Jeśli szukasz fajnego prezentu dla dziecka w duchu slow, eko lub po prostu rozsądnego, zajrzyj koniecznie tutaj.
.get_the_title().

Ruch slow, dbałość o środowisko i coraz silniejszy trend minimalizowania ilości otaczających nas przedmiotów sprawiają, że znacznie rozsądniej podchodzimy do kwestii zakupów i nie podążamy na siłę za bieżącymi trendami. Dbajmy o środowisko, kupujmy mądrze – dotyczy to również prezentów. Taki jest Prezentownik F5, nazwany przez nas Rozsądnikiem. Przywiązujemy w nim dużą wagę do zainteresowań, potrzeb i marzeń waszych bliskich, pamiętając jednocześnie o środowisku. Jak znaleźć podarunek idealny? Podpowiemy! Tu znajdziecie świetny przewodnik po prezentach dla dzieciaków. W duchu slow, retro, zasad Montessori.

Zabawki nie muszą świecić, migać, dzwonić, nie muszą mieć pięknych kampanii w telewizji, żeby ucieszyć dziecko.

Jeżeli zastanawiasz się na tym, jak najlepiej wspierać rozwój fizyczny i umysłowy swojego dziecka, dostarczając mu jednocześnie wiele frajdy i dobrej zabawy, nie skupiaj się tylko na interaktywnych zabawkach edukacyjnych, uzupełnianych elektroniką. Sięgnij do korzeni.

1. Huśtanie, bujanie, balansowanie i kołysanie, czyli deska Wobbel

Przypomnij sobie, przed którym urządzeniem na placu zabaw jest najdłuższa kolejka? Jak uspokajasz maluszka w wózku lub trzymając go w ramionach? Co robią brzdące, gdy dostaną dużą piłkę? Huśtanie się jest najlepsze! Sami kochamy hamaki, huśtawki i to błogie uczucie odprężenia.

Deska Wobbel to strzał w dziesiątkę: uspokaja, wycisza emocje, daje poczucie bezpieczeństwa, jest impulsem dla tworzenia połączeń pomiędzy neuronami, a tym samym do rozwoju mózgu.

Pozytywnie wpływa na rozwój układu przedsionkowego, dzięki któremu twoje dziecko nauczy się chodzić „po linie”, jeździć na rowerze i skakać na jednej nodze. Wpływa na spójne odbieranie otoczenia i tego, co podczas ruchu dzieje się z ciałem w przestrzeni, daje świadomość własnego ciała i kontrolę nad nim. Pomaga dzieciom z obniżonym napięciem mięśniowym, przyspiesza rozwój motoryczny dziecka, ćwiczy koncentrację, zabija nudę, zachęca do kreatywności i do aktywności fizycznej. Daje frajdę wszystkim, bez względu na wiek.

Deski Wobbel są genialne! Dzięki nim dziecko może się bujać, huśtać, kołysać, trenować równowagę, ale też wykorzystywać deskę do budowania różnych konstrukcji. Poprawia ona nastrój, wpływa pozytywnie na możliwości intelektualne i emocjonalne. Do tego ma niepozorny, elegancki wygląd i będzie służyła długie lata. Dla kogo? Dla dzieciaków bez ograniczeń wiekowych, udźwignie nawet 200 kg! Do kupienia tutaj. 

Deska Wobbel, cena: od 439 zł 

2. Zabawki w duchu Marii Montessori

Drewniane zabawki Grimm’s udowadniają, że mniej znaczy więcej. Powstały z myślą o rozwoju w duchu Montessori, wspierają motorykę dzieci, zachęcają do używania wyobraźni. Do tego są piękne, wykonane z drewna i aż chce się ich dotykać. Grimm’s powstają od 1978, a zaufali im pedagodzy, rodzice i dzieci na całym świecie. To prostota, piękno, uniwersalność oraz najwyższa jakość.

Projektanci, czerpiąc inspirację z pedagogiki Montessori i steinerowskiej, kształtują drewno tak, by towarzyszyło dziecku w rozwoju.

Te zabawki nie narzucają nic dziecku, zostawiają przestrzeń do poznawania świata we własnym tempie, zgodnie z własnymi zdolnościami i zainteresowaniami. Jesteśmy na tak!

Pastelowa tęcza: 69 zł 

Tęczowa spirala: 155 zł

Te zabawki nie tylko usprawniają dzieci manualnie, ale również uwrażliwiają na to, jak ważny jest design, jak istotne jest doskonałe wykonanie i proste wzornictwo. Mając kontakt z perfekcyjnie zaprojektowanymi i wykończonymi klockami, dziecko czerpie masę przyjemności i choćby w sposób zupełnie nieuświadomiony uczy się doceniać jakość. Klocki można układać jak się chce, ale można używać ich do liczenia, sortowania czy pogłębiania wiedzy o kolorach.

Niebieska wieża: 69 zł 

Wieża do układania: od 69 zł 

Drewniana matrioszka: 129 zł 

3. Sport to zdrowie: stawiamy na pływanie!

Nie zapominajmy o wspieraniu aktywności fizycznej naszych maluchów.

Akcesoria marki Bling2O mogą przekonać najmłodszych do zanurzenia się w podwodny świat syrenek i rekinów.

Są piękne, świetnie wykonane i sprawiają, że nauka pływania jest jeszcze większą przygodą. Zazdrościmy im i sami wskoczylibyśmy do wody w brokatowej masce, dzięki której woda mieni się na różowo lub niebiesko. Do tego jeszcze urocza rurka do pływania, którą można straszyć przyjaciół na zajęciach na basenie. Maska to świetna alternatywa dla dzieci, które nie lubią małych okularków do pływania, bo nie uciska okolic oczu. Silikonowe, miękkie i przyjemne w dotyku wykończenia okularków i masek Bling20 zapewniają dobre przyleganie do twarzy. Do tego nie zawierają lateksu ani ołowiu. Nauka pływania z takim sprzętem będzie niezapomnianą przygodą!

Okularki Bling2o: od 89 zł 

Maska do pływania Bling2o: od 99 zł

Rurka do nurkowania Bling2o: od 89 zł 

Maska do pływania z brokatem Bling2o: 149 zł 

4. Zabawki retro górą! 

Pamiętacie grę w bierki? A domino i pchełki? Jest taka firma, dzięki której zabawki retro zyskują całkiem nowoczesną formę. Rex London została założona w 1981 roku i oferuje wyjątkowe zabawki, prezenty, pamiątki inspirowane stylem retro i designem skandynawskim. Zabawki dla małych odkrywców lub samozwańczych naukowców są pięknie zaprojektowane i do tego nie kosztują fortuny.

My wybraliśmy dla was absolutne klasyki, które będą służyły latami!

Domino i bierki, cena: 19 zł

Gra zręcznościowa, puszki, cena: 89 zł,  cymbałki, cena: 89 zł

Pchełki, cena: 32 zł, nauka szycia, cena: 35 zł

Samochodzik do ciągnięcia, cena: 49 zł, konik do ciągnięcia, cena: 49 zł

5. Coś dla fanów kosmosu i nauki! 

Rex London to nie tylko zabawki retro, to także całkiem sprytne zestawy naukowe dla najmłodszych. Twoje dziecko lub siostrzeniec kocha kosmos i eksperymenty? Mamy coś dla was, jest w czym wybierać. Zabawki, które jednocześnie robią za całkiem przystępne pomoce naukowe, pokażą jak zbudowany jest człowiek, jak wygląda nasz Układ Słoneczny i dlaczego wulkany wybuchają. Wśród układanek 3D znajdziemy także kultowe pojazdy kosmiczne dla starszych dzieci – tata pewnie też się wkręci w ich budowanie!

Puzzle 3D pojazdy kosmiczne, cena: 99 zł, Układ Słoneczny DIY do zawieszenia, cena: 95 zł

Model szkieletu człowieka, cena: 39 zł, zestaw kreatywny eksperyment: wulkan, cena: 69 zł

Zdjęcia: informacje prasowe

TU I TERAZ