Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Rozsądnik, czyli rozsądne prezenty elektroniczne

Nie samym rękodziełem człowiek żyje, chociaż prezenty hand made z duszą to nasza ulubiona sekcja. Przedstawiamy wam prezenty elektroniczne, które ucieszą nie tylko audiofila.
.get_the_title().

W dobie wielu inteligentnych urządzeń dostępnych na rynku wybór tego, które mogłoby być idealnym prezentem dla kogoś bliskiego, stanowi często nie lada zagwozdkę. Oto nasza propozycja 5 smart sprzętów, które nikogo nie powinny zawieść.

1. Głośnik Sonos Move – wysoka jakość dźwięku w domu i w plenerze

Bezprzewodowy głośnik z głębokim, przestrzennym brzmieniem i dostosowujący się do akustyki otoczenia?

Firma Sonos modelem Move wyciągnęła rękę do wszystkich, którzy ulubionymi utworami chcieliby cieszyć się w plenerze – np. w ogrodzie.

Sprzęt świetnie sprawdzi się też oczywiście w przestrzeni domowej, a dodatkowo oferuje dostęp do ponad stu serwisów streamingowych, wykorzystuje łączność Wi-Fi, a także działa przez Bluetooth. Bez problemu można więc odtwarzać w wysokiej jakości ulubione tracki czy audiobooki np. z tabletu bądź telefonu. Producent obiecuje też odporność głośnika na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, pył czy skrajne temperatury. Od 24 września w Sonos Move można się zaopatrzyć za 1699 zł.

2. Mikrofon Samson Go Mic Mobile – świetny upominek dla domorosłego muzyka i gwiazdy TikToka 

Kolejny inteligentny bezprzewodowy gadżet. Profesjonalny pod względem jakości rejestrowanego dźwięku mikrofon Samson jest w pełni kompatybilny ze smartfonami. Co więcej, umożliwia nie tylko zapis audio, ale też, dzięki synchronizacji z urządzeniami iOS i Android, wygodne dogrywanie dźwięku do obrazu. Spontaniczne filmiki z wyraźną warstwą dźwiękową bez szumów i zakłóceń nie będą już problemem. Urządzenie dostępne jest w dwóch zestawach i przeznaczone do nadawania na żywo, nagrywania podcastów, wideo czy reportaży. Bateria litowo-jonowa ma wytrzymywać ok. 13 godzin. Cena to 899 zł.

3. IQOS 3 Duo – najnowszy system podgrzewania tytoniu

„Jeśli nie palisz, nie zaczynaj. Jeśli palisz, rzuć. Jeśli nie rzucasz, przejdź na produkty nowej generacji” – taka filozofia przyświeca firmie Philip Morris International odpowiedzialnej za najnowszą generację systemu podgrzewania tytoniu. Innowacyjna technologia podgrzewa go (bez spalania) w temperaturze ok. 300 stopni Celsjusza. W efekcie wytwarza się aerozol zawierający co prawda uzależniającą nikotynę, który ma jednak średnio o 90-95 proc. niższe poziomy szkodliwych substancji niż dym papierosowy. Nie mówiąc już nawet o zapachu – znacznie mniej intensywnym od standardowych odpowiedników. Działalność przedsiębiorstwa bazuje na gruntownym researchu – w ciągu ostatniej dekady PMI zainwestował ponad 6 miliardów dolarów w badania naukowe dotyczące zaawansowanych produktów bezdymnych, angażując przy tym ponad 400 światowej klasy ekspertów.

Jeśli więc znacie kogoś, kto nałogowo zatruwa się zwykłymi papierosami, IQOS 3 Duo może okazać się dla niego znakomitym prezentem i swego rodzaju life-changerem!

4. Samsung Galaxy Watch Active 2 – smartwatch z przyszłości idealny dla sportowców

fot. phonearena.com

Czasy, gdy zegarek służył jedynie do odmierzania godziny lub celom reprezentatywnym już dawno minęły. Spośród wielu smartwatchy dostępnych na rynku, jednym z najciekawszych i wartych wypróbowania jest w tej chwili Samsung Galaxy Watch Active 2.

Wyposażony w futurystyczny wyświetlacz przyda się zwłaszcza wszystkim entuzjastom sportu, umożliwiając pełną personalizację treningu.

Czujniki pozwalają dokładnie kontrolować puls, a dodatkowo w urządzeniu dostępne są też oczywiście liczne funkcje typowego komputera i telefonu. Zegarek można zamówić w dwóch wersjach – Wi-Fi i LTE.

5. Glorious PC Gaming Race Model O – myszka do gier robiąca furorę

fot. ign.com

Produkt intryguje już swoją specyficzną siatkową budową, jednak obok będącej swoistą ciekawostką formy (do tego eleganckie diody po bokach) myszka ta szczególnie zyskuje w praktyce. Dzięki jej niebywałej lekkości, granie nią (zwłaszcza w FPS-y) to czysta przyjemność pozwalająca w pełni zanurzyć się w elektronicznej rozgrywce. Co więcej – cena naprawdę jest na każdą kieszeń. Posłuchajcie zresztą zachwyconego Modelem O recenzenta x-komu.

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: YouTube, kanał Ondreja Macko

TU I TERAZ