Są 2 zwiastuny odcinków nowego sezonu „Black Mirror”

W weekend zupełnie niespodziewanie w sieci udostępniono aż dwa zwiastuny nowego sezonu "Black Mirror", z których jeden zrobił na widzach ogromne wrażenie. Ten ostatni opowiada o przerażającej wizji przyszłości dzieci.
.get_the_title().

„Black Mirror” to serialowa antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi.

Mimochodem technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon — czarne lustro odbijające codzienność XXI wieku. Do tego właśnie odnosi się tytuł produkcji. Za scenariusz i reżyserię serialu odpowiada Charlie Brooker, zaś jego producentami wykonawczymi są Charlie Brooker i Annabel Jones.

Odcinek „Arkangel”, którego zwiastun pojawił się w weekend, zapowiada się szczególnie ciekawie, nie tylko ze względu na scenariusz, ale i obsadę.

Pojawi się w nim: Rosemarie Dewitt („Mad Men”), Brenna Harding („Tu będzie mój dom”) i Owen Teague („Bloodline”). „Arkangel” (jego reżyserką jest Jodie Foster) skupia się na bezpieczeństwie dzieci, które dzięki nowym technologiom mogą być śledzone przez swoich rodziców przy użyciu rozmaitych narzędzi kontroli. W zwiastunie widzimy wręcz, że matka dziewczynki w obawie o to, że córkę może spotkać coś nieprzewidzianego i niebezpiecznego, decyduje się na wszczepienie czegoś w rodzaju cyfrowej smyczy.

Widać, że Charlie Brooker z uwagą przygląda się wszystkim zmianom, które zachodzą we współczesnych rodzinach. Interesuje się nowym modelem wychowywania dzieci, w dobie najnowszych technologii.

Zwiastun, który pojawił się wczoraj w nocy, zapowiada z kolei odcinek „Krokodyl” (w reżyserii Johna Hillcoata). Tym razem opowiadać będzie o subiektywnym charakterze naszych wspomnień.

Premiera serialu już niedługo, zapowiada się więc sześć godzin wędrówki po piekle współczesnego świata i jego cyfrowych zakamarkach.

Źródło: netflix.com/blackmirror

TU I TERAZ