Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sądziliście, że na okładce „Time” jest 5 kobiet? Przypatrzcie się. To nie błąd, a przesłanie fotografa

Na zdjęciu widać jeszcze czyjeś ramię. Okazuje się, że kryje się za nim ważny wybór artystyczny.
.get_the_title().

Tygodnik „Time” po raz kolejny przyznał tytuł Człowieka Roku. W tym roku przypadł on grupie kobiet, które przełamały ciszę, zaczęły mówić głośno o molestowaniu i zapoczątkowały ogólnoświatową akcję #MeToo (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Na okładce magazynu znalazły się aktywistka Adama Iwu, aktorka Ashley Judd, piosenkarka Taylor Swift, zbieraczka truskawek z Meksyku Isabel Pascual i była inżynier Ubera Susan Fowler.

Twitter szybko zorientował się jednak, że oprócz nich widać tam także czyjeś ramię – tak więc fotografia nie przedstawia 5 osób, a 6.

Okazuje się, że tajemniczy łokieć nie jest jednak błędem fotografa, a ważnym wyborem artystycznym.

Niewidoczna na okładce osoba, do której należy ten łokieć ma reprezentować miliony kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli molestowania seksualnego, ale z różnych przyczyn nie mogą o tym powiedzieć publicznie.

Osoba, którą częściowo widać na okładce to kobieta, z którą rozmawialiśmy, pracowniczka szpitala w środku kraju, która sądzi, że nie może opowiedzieć o tym, co ją spotkało, bo może to zagrozić jej życiu – powiedział Edward Felsenthal, redaktor naczelny „Time’a”.

Źródło: Quartz

TU I TERAZ