Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Serial HBO „Detektyw” powraca z trzecim sezonem 14 stycznia. Prezentujemy 5 rzeczy, o których warto wiedzieć przed premierą

Trzecia odsłona antologii HBO "Detektyw" powraca na ekrany już na początku roku. Tym razem akcja toczyć się będzie równolegle w trzech różnych okresach i opowie o makabrycznej zbrodni popełnionej w sercu hrabstwa Ozark. W roli głównej w nowym sezonie występuje zdobywca Oscara Mahershala Ali. Premiera w HBO i HBO GO już 14 stycznia – tego dnia wyemitowane zostaną dwa odcinki nowego sezonu.
.get_the_title().

Tajemnicza sprawa pozostaje nierozwiązana przez wiele lat, a kolejne dekady przynoszą nowe wydarzenia.

1. O czym opowiadać będzie trzeci sezon serialu?

W 2015 roku emerytowany detektyw Wayne Hays wraca wspomnieniami do nierozwiązanej sprawy sprzed lat – tajemniczego zniknięcia 12-letniego Willa i jego 10-letniej siostry Julii Purcell. Policjant przypomina sobie pierwsze dni i tygodnie po rozpoczęciu śledztwa oraz wydarzenia z 1990 roku, kiedy on i jego były partner Roland West zeznawali w sądzie jako świadkowie w związku z przełomem w tej sprawie.

2. Kto wystąpi obok Mahershala Ali?

W głównych rolach występują Mahershala Ali (zdobywca nagrody Akademii Filmowej za rolę w filmie „Moonlight”) jako detektyw Wayne Hays, Stephen Dorff („Somewhere”) jako Roland West, detektyw, który wraz z Haysem prowadził kiedyś tę tajemniczą sprawę oraz Carmen Ejogo („Selma”) jako nauczycielka i pisarka Amelia Reardon.

Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu HBO „Detektyw” zostały nakręcone w północno-zachodniej części stanu Arkansas.

3. Liczba odcinków

Sezon będzie liczył osiem odcinków.

4. Nazwiska twórców

Pomysłodawcą serialu „Detektyw” („True Detective”) jest Nic Pizzolatto, który jest autorem scenariusza i pełnił obowiązki jednego z reżyserów oraz producentów wykonawczych. Współautorami scenariusza są także David Mitch (serial HBO „Deadwood”) oraz Graham Gordy (serial CINEMAX „Quarry”). Wśród pozostałych producentów są Scott Stephens, Daniel Sackheim, Jeremy Saulnier, Steve Golin, Richard Brown, Bard Dorros oraz Peter Feldman.

5. Daty premier odcinków

Premiera trzeciego sezonu serialu odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia w HBO i HBO GO – o godz. 3:00 nad ranem wyemitowany zostanie pierwszy odcinek, a zaraz po nim o godzinie 4:00 – drugi. Powtórka obu odcinków zaplanowana została w HBO tego samego dnia kolejno o godz. 20:10 i godz. 21:10. Oba od rana dostępne będą w HBO GO.

Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO o godz. 3:00, z powtórką o 20:10.

Planujecie oglądać?

TU I TERAZ