Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Amazon robi serial s-f inspirowany postapokaliptycznymi obrazami szwedzkiego artysty Simona Stålenhaga

Wygląda na to, że punktem wyjścia do scenariusza neoserialu może być dzisiaj wszystko. Nie tylko inny film, powieść czy czyjaś brawurowa biografia. Może to być także dzieło sztuki, w tym wypadku obraz, a dokładnie seria obrazów autorstwa Simona Stålenhaga. O czym będzie opowiadał nowy serial Amazona?
.get_the_title().

„Tales from the Loop” to produkcja s-f, która w ośmiu odcinkach opowie o życiu społeczności pewnego miasteczka znajdującego się nad „Pętlą”, maszyną mającą wpływ na ich życie bowiem – zdaniem „Hollywood Reporter” – ma ona możliwość zgłębiania tajemnic wszechświata, czyniąc możliwym sprawy, które dotychczas zarezerwowane były jedynie w świecie fantastyki naukowej.
Twórczość Simona Stålenhaga tak bardzo przypadła do gustu Amazonowi, ponieważ doskonale oddaje wizję dystopijnego świata (ostatnią popularną serialową dystopią jest ta przedstawiana w „Opowieści podręcznej”).

Artysta w swojej twórczości prezentował Szwecję lat 80. i 90., a przede wszystkim niepokojące zderzenie natury i technologii.

I to właśnie obrazy prezentujące naturę oraz maszyny zapowiadające nadejście przyszłości zdominowanej przez technologię stanowić będą punkt wyjścia dla „Tales from the Loop”.
Amazon wraz ze studiem FOX 21 zrealizuje serial, którego showrunnerem został Nathaniel Halpern, znany dotychczas z „Legionu”. Za produkcję i reżyserię odpowiedzialny będzie Mark Romanek („Zdjęcie w godzinę”, „Nie opuszczaj mnie”), a także Matt Reeves („Felicity”).

Twórcy chcą nam pokazać futurystyczny i niepokojący obraz będący wizją czekającej na nas niebawem przyszłości. Obsada i data premiery nie są jeszcze znane, ale z zapowiedzi wynika, że warto uzbroić się w cierpliwość.

   

TU I TERAZ