„Skandal. Ewenement Molesty”. Jest już trailer dokumentu o kultowym składzie!

Premiera filmu już w maju podczas festiwalu Millenium Doc Against Gravity.
.get_the_title().

Przenieśmy się w czasy osiedla Ursynów z 96 roku. Kilku dzieciaków na ławkach, w kapturach. Tak to się proszę państwa wszystko zaczęło – mówi w trailerze dokumentu Vienio, od razu wprowadzając widzów w klimat filmu. „Skandal. Ewenement Molesty” to dokument o hip-hopowym składzie, który w połowie lat 90. powstał na warszawskim Ursynowie z inicjatywy raperów Piotra „Vienia” Więcławskiego i Pawła „Włodiego” Włodkowskiego. Nagrał 5 płyt, a dwie z nich – „Skandal” i „Ewenement” – sprzedały się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i stały się absolutnie kultowe dla znacznej części osób dorastających w latach 90.

„Skandal. Ewenement Molesty” to zarówno archiwalne materiały, jak i rozmowy z członkami składu i innymi raperami, którzy opowiadają o fenomenie Molesty. Twórcą filmu jest Bartosz Paduch, który ma na koncie dokument „Totart – odzyskiwanie rozumu” o znanej gdańskiej formacji artystycznej.

Premiera dokumentu o Moleście odbędzie się podczas 17. edycji festiwalu Millenium Docs Against Gravity, który już w maju zawita do 6 polskich miast.

Latem film trafi do repertuaru kin.

Tekst: NS

TU I TERAZ