Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Uniwersytet Yale udostępnił za darmo swój słynny internetowy kurs szczęścia!

Jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie udostępnia dla wszystkich swój najpopularniejszy przedmiot w dziejach. Dowiecie się z niego m.in., jak znaleźć w życiu równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.
.get_the_title().

Na uniwersytecie w Yale wprowadzono nietypowy jak na uczelnię wyższą kurs… pomagający odnaleźć w swoim życiu szczęście. Okazało się, że „Psychologia a dobre życie” jest obecnie najbardziej popularnym przedmiotem w 317-letniej historii Yale.

Dotychczas zapisało się na niego 1200 studentów (to aż 1/4 wszystkich uczących się), detronizując tym samym dotychczasowego rekordzistę „Psychologia i prawo”, który przyciągnął około 1050 studentów.

Na szczęście nie trzeba być studentem Yale, aby móc samemu zaczerpnąć wiedzy, o tym, jak być szczęśliwym – już teraz cały kurs dostępny jest dla wszystkich w wersji online.

Kurs ma formę wykładów wideo nagranych w domu profesorki Lauire Santos, do których dołączone są teksty pomocnicze.

Jaki jest jego cel? Przede wszystkim przekazanie praktycznych porad, jak sensownie pokierować swoją karierą i jak oddzielać satysfakcjonujące cele w życiu, od tych pustych i nic nie wnoszących.

College students sitting in the park

Kursy, których przedmiotem jest problem szczęścia nie są niczym nowym w internecie i cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wzmożoną debatę wokół zdrowia psychicznego. Santos zaznacza, że jej autorski kurs trafia przede wszystkim do ludzi, którzy starają się znaleźć równowagę między życiem akademickim (lub już zawodowym) a tym prywatnym.

Cały kurs dostępny jest pod linkiem na stronie coursera.org.

Źródło: Quartz
Tekst: AR

TU I TERAZ