Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Sokół założył wydawnictwo literackie. Stawia na jakość i wyjątkowy styl pisania

Już na początku czerwca pojawi się pierwsza książka nakładem Wydałem. Jakub Żulczyk już ją przeczytał. Nie ukrywa swego zachwytu, ale też zdziwienia.
.get_the_title().

Kwarantanna nie spowolniła tempa Wojtka Sokoła, który wykorzystując czas wolny, zdecydował się na założenie nowego biznesu. Na swoim koncie ma już wytwórnię muzyczną Prosto oraz markę odzieżową pod tą samą nazwą. Niedawno został też jednym z głównych inwestorów w studio deweloperskim True Games, które zajmować się będzie produkcją symulatorów o szeroko pojętej tematyce ulicznej. Tym razem fani polskiego rapera z pewnością zostali zaskoczeni, ponieważ Sokół postanowił pójść w nieco innym, choć dalej pozostającym w temacie kultury, kierunku i założyć własne wydawnictwo literackie. – Często słyszę pytania, kiedy sam napiszę książkę. W tym momencie nie mam takich planów, ale wystarczyło kilka pierwszych stron książki, którą napisał mój serdeczny kumpel, żebym przekonał się, że jest to literatura, którą trzeba wydać – mówi Wojtek Sokół.

Wydałem ma ambicję stać się wydawnictwem, którego książki będą czytane i kolekcjonowane przez wszystkich czytelników zainteresowanych miejskim stylem życia.

Specyfika książki aż prosiła się o kieszonkowe wydanie i niestandardową komunikację. W Polsce ten rynek jest wciąż bardzo zachowawczy, stąd pomysł na Wydałem – nie tylko aby pokazać, że książki również można wydawać i promować bardziej kreatywnie, ale przede wszystkim odpowiednio selekcjonować – dodaje raper.

Jedną z osób, które miały już okazję zapoznać się z pierwszą książką Wydałem, jest Jakub Żulczyk. – Ukazuje się pełno książek zbyt mądrych, grobowo poważnych i nadto nadętych. Pierwsza książka Wydałem i debiutancka powieść jest opowiedziana tak dobrze, plastycznie i wciągająco, że aż dziwi, że ten egzemplarz dopiero teraz ukazuje się w druku – komentuje autor „Ślepnąc od świateł”. Po zdjęciach opublikowanych na koncie Wydałem na Instagramie, na których pojawił się m.in Charlie Sheen, Mike Tyson i Boris Becker, fani zachodzą w głowę, jaki mogą mieć one ze sobą związek.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę książki, która odbędzie się 15 czerwca.

Natomiast pierwszego dnia miesiąca na stronach wydalem.com oraz prosto.com startuje jej przedsprzedaż. Wtedy też zostanie ujawniony tytuł i poznamy nazwisko autora.

Tekst: PK
Zdjęcie główne: materiały promocyjne

TU I TERAZ