Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Śpiulkolot z RiGCzem, czyli słownik wyrażeń internetowych #7

Z kolejnej części naszego słownika dowiecie się, czym jest Rozum i Godność Człowieka.
Kek, czyli LOL w WOW.

Kek

Kek wymyślone zostało przez graczy World of Warcraft. Są dwie hipotezy, co do pochodzenia kek: mogło wziąć się od lel, czyli przekształconego LOL, które oznacza śmiech. Może to też być skrót od koreańskiej onomatopei kekeke, która także oznacza śmiech. W każdym razie chodziło o to samo. Aż kek nie znalazł się na 4chanie – forum, które każdą niewinną żabę potrafi zamienić w czciciela Hitlera (polecamy film 'Zaorane’, którego bohaterem jest twórca Żaby Pepe). Tam kek połączony został z egipskim bogiem o tym samym imieniu i wraz z Pepe stał się wizytówką altrightowców. Następnie 4chanowcy wymyślili Kekistan – fikcyjne państwo zaludnione przez czcicieli Keka, których główne wartości to shitposting i walka z polityczną poprawnością. Flaga Kekistanu przypomina flagę III Rzeszy i była widziana nawet podczas styczniowego szturmu na Kapitol.

Banner Image
Banner Image

EZ

To skrót od angielskiego 'easy’ czyli 'łatwo’, 'prosto’. Stosuje się go w komunikacji esemesowej (pamiętacie ją jeszcze?) i w innych popularnych komunikatorach. W jakim kontekście? Oczywiście w każdym, jeśli mówimy o czymś, co było proste.

Rozum i Godność Człowieka ma swoje źródło w znanej paście.

RiGCz

No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godność człowieka?Ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie, chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz, możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .Jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .Jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .Wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi

Jeszcze tylko to i lecimy w spanko.

Śpiulkolot

Ta fraza ma swoje źródło w memie. Na zdjęciu pies w pluszowym samochodzie, podpis mówi: 'Wsiadaj do śpiulkowozu, jedziemy w spanko’. Memy mają to do siebie, że się mnożą i doczekują się wielu przeróbek, a więc śpiulkowóz stał się śpiulkolotem, a nawet… łodzią podkołderkową. We wszystkich tych przypadkach chodzi o to samo: o to, że idziemy spać. A na memie są zawsze urocze zwierzątka. Niektórzy śpiulkolotem nazywają też swoje łóżko.

TU I TERAZ