Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Stacja HBO zapowiedziała powstanie serialu o historii rodu Targaryenów

Po rozczarowującym zakończeniu „Gry o Tron” i anulowaniu szumnie zapowiadanego prequela z Naomi Watts mogłoby się wydawać, że to koniec produkcji z uniwersum George'a R.R. Martina. HBO zaskoczyło jednak fanów serii, zapowiadając na ostatniej konferencji serial „House of Dragon”.
.get_the_title().

Prequel „Gry o Tron” z Naomi Watts miał opowiedzieć m.in o historii starożytnych rodów oraz samego Westeros 1000 lat przed wydarzeniami z „Gry o Tron”, a także ujawnić genezę pochodzenia Białych Wędrowców, z którymi bohaterowie stoczyli wielką bitwę w ósmym sezonie. Serię tę anulowano, ponieważ HBO nie było zadowolone z odcinka pilotażowego. Stacja zapowiedziała jednak nową produkcję zatytułowaną „House of Dragons”.

Serial opowie burzliwą historię rodu Targaryenów, z którego wywodzi się m.in Daenerys grana w „Grze o tron” przez Emilie Clarke.

Osią „House of Dragons” będą wydarzenia opisane przez George’a R.R. Martina w książkach „Ogień i krew”.

Historia ta zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego siedziska, aż po wojnę domową nazwaną Tańcem Smoków, która omal nie zniszczyła ich dynastii. Fani, zamiast odpowiedzi na pytania dotyczące genezy Białych Wędrowców, początku rodu Starków czy innych tajemnic z zamierzchłej przeszłości, prawdopodobnie dowiedzą się, dlaczego odwiedzenie Valyrii po Zagładzie było tak niebezpieczne, jakie zbrodnie naszykował Maegor Okrutny, dlaczego Dorne pozostało niezdobyte przez Aegona nota bene Zdobywcę i co dokładnie stało się podczas Tańca Smoków.

Gra o tron

Pierwszy sezon „House of Dragons” będzie składał się z 10 odcinków.

Scenariusz serialu napisze Ryan Condal („Herkules”), a reżyserią zajmie się Miguel Sapochnik („Dr. House”, „Gra o Tron”, „Detektyw”), pełniący wraz z Conadalem funkcję producenta wykonawczego. Nad wszystkim czuwał będzie autor „Pieśni Lodu i Ognia”, George R. R. Martin. O tym, że w nowej produkcji znajdą się smoki, pisarz poinformował na swoim blogu.

Gra o Tron

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: kadr z serialu „Gra o Tron”

TU I TERAZ