Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Studenci będą uczyć się o Jarosławie Kaczyńskim. Nietypowy przedmiot rusza na UW

W semestrze letnim na Uniwersytecie Warszawskim rusza przedmiot "Socjologia Jarosława Kaczyńskiego".
.get_the_title().

Studenci Instytutu Socjologii UW od semestru letniego będą mogli uczyć się nowego przedmiotu. 30-godzinny fakultet „Socjologia Jarosława Kaczyńskiego” ma na celu pokazanie, kim jest, jak zdobył władzę oraz jaką wizję Polski ma prezes Prawa i Sprawiedliwości. Z opisu przedmiotu dowiedzieć się możemy również, że podczas seminarium poruszona zostanie z pewnością kwestia mitu smoleńskiego oraz formowania IV Rzeczpospolitej. Wymaga to sięgnięcia do czasów początku transformacji, jego analizy przyspieszenia i natury konfliktu z dominującymi wówczas formacjami – postkomunistami, Unią Wolności oraz Gazetą Wyborczą – czytamy w opisie kursu.

Seminarium prowadzić ma prof. Paweł Śpiewak, który w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl przyznaje: Jarosław Kaczyński jest jedną z osób o bardzo mocnym temperamencie socjologicznym. Ma bardzo silne przekonanie dotyczące zmiany społecznej i charakteru transformacji. To nie jest polityk, który, tak jak Donald Tusk, działa sytuacyjnie. Ma dosyć konsekwentną i daleko idącą wizję przyszłości społecznej. Wydawało mi się bardzo ciekawe zgłębić to, co ten polityk przedstawia, jakie ma poglądy”.

Wśród lektur obowiązkowych przedmiotu widnieją m.in. „Postkomunizm” Jadwigi Staniszkis, „Historia polityczna Polski 1989-2005” Antoniego Dudka, „Pamięć po komunizmie” Pawła Śpiewaka oraz „Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego” autorstwa Michała Krzymowskiego.

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

TU I TERAZ