Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Świat mody kopią stoi, a ten duet punktuje to w zabawny sposób ściągając na siebie gromy

Poznajcie Diet Prada i pobawcie się w znajdź różnicę. Dostaje się Pradzie, Burberry, stylistom, uznanym tytułom modowych pism, Kim Kardashian i uroczej Ratajkowski. Diet Prada nie omija nikogo i niczego się nie boi, za to podchodzi do wszystkiego z przymróżeniem oka w końcu kocha modę.
.get_the_title().

Brakuje Wam czegoś fajnego do podglądania na instagramie? Diet Prada to instagramowe konto, które zestawia ze sobą zdjęcia, odsłaniając nagą prawdę kultury kopiowania w modzie. Macie wrażenie, że wszystko już widzieliście? I słusznie. Wzorce są dobre albo złe, ale zawsze są. Na przeciw Wam wychodzą twórcy projektu demaskującego tak zwane „inspiracje” w modzie; Tony i Lindsey, których śmiało można określić mianem „Fashion Police”, właśnie się ujawnili w wywiadzie udzielonym Business of Fashion. Konto założone przez nich dla żartu, stało się postrachem dla wszystkich wielkich Domów Mody, projektantów, stylistów, marek modowych i magazynów. Bacznie wypatrują upodobań artystów do widzianych, lecz zapomnianych trendów sprzed lat. Zestawienia bywają śmieszne i szokujące. Zresztą co tu dużo mówić, jeśli burzycie się i jesteście wrażliwi na wszechobecne kopiowanie, czy powielanie treści sprawdźcie jak robią to giganci modowi.

Klein 1990 vs Prada 2019? Znajdź różnicę. 

„Fajne! Dorzućmy do produkcji”. Tym razem okulary zaprojektowane przez Moschino dla marki Persol w latach 80. trafiły do produkcji marki Ace and Tate.

Burbuerry jako Versace? Niezły kolab.

Jak słusznie zauważają Diet Prada, zmiana rękawów to nie jest projektowanie.

To już przykład dość dosadnej inspiracji Rafem Simonsem, komentarz zbędny. 

Styliści również nie zawodzą: CardiB jako Linda, no bo po co się wysilać, wystarczy zrobić kopię. 

Właściwie to zabawne i trudno o komentarz, Missguided skopiowało dzieło Yeezyego 1:1 i mamy klona żony Westa odzianego w prawie jego ciuchy.

Ej, a może tak zostały jakieś skrawki w magazynie? Prada poszyła z tego co mogła, spódniczka rocznik 1996, bluzka rocznik 2005 i spódnica lato 2014. 

Chanel kopiujące świetne zdjęcie z magazynu ID? Zdarza się najlepszym nawet tym znanym z kreatywności.

Urocza Emily Ratajkowski właśnie ruszyła z własną linią kostiumów kąpielowych, co by w pełni wykorzystać możliwość eksponowania swojego pięknego skąd inąd ciała. Jednak przy projektowaniu troszkę się zagalopowała i skopiowała kostium marki Lisa Marie Fernandez.

Na koniec nieco mroczny akcent rodem z Wysp Brytyjskich i teorii satanistycznych, czyli księżna Kate a’la Rosemary Woodhouse wychodząca z porodówki z księciem Williamem. Dobór sukienki doskonały.

źródło: instagram Diet Prada

TU I TERAZ