Świąteczne targi, jarmarki i kiermasze w Trójmieście

Jeżeli szukacie świątecznych prezentów od lokalnych twórców, ręcznie robionych ozdób choinkowych, naturalnych kosmetyków czy pysznych inspiracji na rodzinne święta, Trójmiasto zdecydowanie jest do tego odpowiednim miejscem.
.get_the_title().

1. Świąteczny Kiermasz Rękodzieła (Gdynia, Hale Targowe, od 1 grudnia)

Źródło: facebook.com/haletargowegdynia

We wszystkie soboty grudnia i przedświąteczną niedzielę handlową Miejskie Hale Targowe w Gdyni w ramach Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła wypełnią się rękodziełem artystycznym od lokalnych twórców. Z świąteczną muzyką w tle będzie można zakupić wyjątkowe ozdoby choinkowe, unikatowe prezenty i upominki m.in. z filcu, gliny i bawełny oraz ręcznie zrobione przytulanki dla najmłodszych, kolorowe czapki i oryginalną biżuterię.

Dodatkowo podczas Kiermaszu na kreatywnych warsztatach będzie można wspólnie z twórcami wykonać własne prezenty.

2. X-MAS pop-up store (Gdańsk, ul. Chlebinicka 11, od 1 grudnia)

Źródło: facebook.com/AureliaBu

Przez cały grudzień na ulicy Chlebnickiej 11 w Gdańsku można kupić prezenty pod choinkę od kilkunastu marek (wśród nich m.in. Aurelia, Zwei frauen – Iza Meronk, Lubek, Kombokolor, agata królak, SZLIFY) zajmujących się modą, designem, ceramiką, urodą czy plakatem.

To także okazja, aby bliżej poznać ulicę Chlebnicką i jej niesamowitą historię związaną z dawnym Targiem Wąchanym oraz spotkać tamtejszych rzemieślników i zobaczyć ich pracownie.

Z okazji otwarcia X-MAS pop-up store organizatorzy dodatkowo przygotowali stoiska z ciepłymi napojami oraz interesujące warsztaty i występy.

3. Smakuj Trójmiasto Christmas Edition (Gdańsk, Galeria Metropolia, 8 i 9 grudnia)

Źródło: facebook.com/SmakujTrojmiasto

Przez cały przyszły weekend (8 i 9 grudnia) w galerii Metropolia w Gdańsku wszyscy szukający pysznych inspiracji kulinarnych będą mieli okazję rozsmakować się w świątecznych potrawach.

Topowe restauracje przygotują takie bożonarodzeniowe przysmaki jak grzyby, kapusta, ryby, barszcz czy pierogi.

Klimatyczna i nastrojowa Christmas Edition to też oczywiście słodkości, nowoczesne desery i tradycjonalne wypieki. Smakuj Trójmiasto to nie tylko festiwal kulinarny, ale także ciekawi wystawcy oferujący rękodzieło z duszą, naturalne kosmetyki, design, oryginalną biżuterię i akcesoria. Bilet wstępu w cenie 5 zł.

4. Kraftowy Gwiazdkowy Jarmark Bożonarodzeniowy (Gdańsk, ul. Straganiarska, od 14 do 16 grudnia)

Źródło: facebook.com/skleplepiej

Ten alternatywny jarmark odbędzie się pomiędzy lokalami Cafe Lamus, Pułapka i Lepiej w dniach 14-16 grudnia.

W dużym, okrągłym namiocie rozstawi się 10 lokalnych twórców.

Oczywiście nie zabraknie najlepszego piwa rzemieślniczego oraz grzanego wina. Na Kraftowym Gwiazdkowym zakupicie oryginalne świąteczne prezenty np. autorskie plecaki, torby, saszetki, biżuterię, winyle, ubrania, książki oraz zabawki dla najmłodszych.

5. Kiermasz Figa z Makiem 6 (Gdynia, tuBAZA, 15 grudnia)

Źródło: facebook.com/halotubaza

Szósta już edycja Figi z Makiem organizowana przez tuBAZA i Traffic Design startuje 15 grudnia. Znajdziecie tutaj wyjątkowe i wartościowe rzeczy idealne pod choinkę – książeczki sensoryczne, zabawki, kosmetyki stworzone z certyfikowanych składników, biżuterię z wykorzystaniem żywicy epoksydowej, proste i nowoczesne meble czy też przepiękną ceramikę.

Nie zabraknie też ręcznie zdobionych pierników i innych smakołyków.

Figa z Makiem to również ciekawe warsztaty i akcje D.I.Y.

6. Ekologiczny Jarmark Świąteczny (Gdańsk, Bazar Natury, 15 grudnia)

Źródło: facebook.com/bazarnatury

Z okazji Świąt BioPomorze oraz Bazar Natury 15 grudnia szykują specjalną gwiazdkową edycje bazaru. To doskonała okazja na zrobienie prezentów i zakup tradycyjnych świątecznych przysmaków dla miłośników ekologii i natury. Bazar to przede wszystkim BIO producenci, przepyszne przetwory, wędliny, sery i miody oraz wystawcy z rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Nie obejdzie się bez degustacji produktów i smacznego grzańca.

7. Bakalie – Edycja Świąteczna (Gdańsk, Stary Maneż, 16 grudnia)

Źródło: facebook.com/targibakalie

Bakalie to największe trójmiejskie targi mody, designu i młodej sztuki. Świąteczna edycja to oczywiście mnóstwo pomysłów na prezenty od imponujących projektantów i marek z całej Polski z takich działów jak moda, biżuteria, dom, zdrowie i uroda, vintage, akcesoria dla dorosłych i dzieci (m.in. Monopolka, Fabryka Królików, Goshko, Nobotak.art, Pracownia Jubilerki, Filimoniuk Design, gego, Agata Samul, Hendersonshirts, for.rest, Bunny likes).

Bakalie to także piękne i smaczne smakołyki.

W ramach targu będzie szansa wziąć udział w świątecznych warsztatach tworzenia kosmetyków (ilość miejsc ograniczona, koszt 140 zł). Każdy uczestnik wykona po 4 kosmetyki: w 100 procentach jadalny aromatyczny peeling do ciała pachnący piernikami, pomarańczami i czekoladą, świecę do masażu, dużą kostkę mydła do masażu oraz solno-kwiatowy deser do kąpieli. Wszystko zostanie wykonane ze składników wysokiej jakości. Dodatkowo organizatorzy zapewniają szklane opakowania w duchu zero waste i stylowe dodatki do dekoracji.

Tekst: Monika Kręgielska

TU I TERAZ