Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Symfonia struktur, kolorów i wzorów. Zdjęcia Tobiasa Hägga pokazują piękno natury uchwycone z lotu ptaka

Fotograf nie pozostaje obojętny na uroki tych widoków, dlatego wspiera finansowo projekty przeciwdziałające zmianom klimatycznym. „Chcę, żeby moi synowie mogli doświadczyć natury w taki sam sposób, jaki jest przywilejem naszego pokolenia” – mówi.
.get_the_title().

Fotografia dronowa pozwoliła nam zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy. Owszem, zdjęcia lotnicze mogliśmy podziwiać już znacznie wcześniej, jednak ich ilość była mocno ograniczona, gdyż każda taka sesja wiązała się z ogromnymi kosztami. Obecnie, dzięki popularności dronów, mamy szansę zobaczyć dużo więcej ujęć z lotu ptaka, a tym samym całkowicie inny obraz naszej planety niż ten widziany z ziemi. I trzeba przyznać, że czasem jest on absolutnie zachwycający.

Jednym z takich przypadków zdecydowanie są prace Tobiasa Hägga ze Szwecji, uznanego za jednego z 14 najlepszych na świecie fotografów Masters of Drone Photography.

Tobias Hägg aka Airpixels od zawsze miał dwie pasje: spędzanie czasu na świeżym powietrzu, najchętniej podczas podróży do mniej uczęszczanych przez turystów zakątków i prowadzenie fotograficznej dokumentacji tych wojaży.

Zamiłowanie do dzikiej natury i robienia zdjęć udało mu się przekuć w wykonywany obecnie zawód.

Współpracuje z wielkimi markami, którym jest w stanie zaoferować nie tylko zrobienie zjawiskowych zdjęć, ale również wyreżyserowanie i wyprodukowanie filmików.

Szwed każdą wolną chwilę spędza w terenie, starając się uchwycić piękno zastanego krajobrazu.

Fotograf podkreśla, że największą przyjemność czerpie z prostoty.

Kunszt jego zdjęć to wypadkowa wyjątkowości danego miejsca, odpowiedniego kadru, intuicji i talentu fotografa do wyłapywania detali, które utworzą piękną całość, bez konieczności dużej ingerencji w uchwycony obrazek.

Jego zdjęcia spotykają się z międzynarodowym uznaniem. Były już publikowane na łamach Daily Mail, National Geographic czy The Telegrapher. Sukces Hägga cieszy nie tylko dlatego, że jego talent jest słusznie doceniany. Zdjęcia Szweda pokazują piękno natury, której fotograf jest czynnym adwokatem.

Jego prace mają szansę uwrażliwić ludzi na uroki środowiska naturalnego, które niestety jest zagrożone zmianami klimatu.

Dlatego Hägg wspiera organizacje ekologiczne i głośno mówi o tym, jak ważne jest, żeby każdy z nas miał swój udział w przeciwdziałaniu degradacji naszej planety. „Nie ma znaczenia jaki jest czyjś poziom czy etap życia – każdy powinien dołożyć swoją cegiełkę, w takiej czy innej formie, do ratowania planety” – tłumaczy na swojej stronie fotograf. – „Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że klimat, jaki znamy, ulega zmianom, którym powinniśmy starać się zapobiec na miarę swoich możliwości. Ja sam, jako ojciec dwóch synów, bardzo dużo myślę o przyszłości. Chcę, żeby mogli oni doświadczyć natury, w taki sam sposób, jaki jest przywilejem naszego pokolenia.”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tobias Hägg (@airpixels)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tobias Hägg (@airpixels)

Więcej prac Tobiasa Hägga znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: AirPixelsMedia.com
Tekst: KD

TU I TERAZ