Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Szokujące bilbordy polskiego artysty na ulicach Berlina. Dają do myślenia pogrążonym w zakupach

Igor Dobrowolski za pomocą szokujących bilbordów nawiązujących do Świąt zwraca uwagę przechodniów na sytuację ogarniętego wojną domową Jemenu.
.get_the_title().

Pogrążony w kryzysie humanitarnym Jemen nie tylko zmaga się z wojną domową, ale również z klęską głodu oraz chorobami. Kraj, który od dłuższego czasu ma problem z epidemią cholery, teraz walczy z błonicą. Szacuje się, że choroba ta dotyka głównie dzieci do lat 5 i niezwykle często kończy się śmiercią. Jak informuje zresztą UNICEF, śmiertelność wśród najmłodszych w Jemenie jest bardzo wysoka – co 10 minut umiera tam jedno dziecko. Łatwo w ten sposób obliczyć, ile osób umrze do końca roku. Według ONZ również poprzez działania USA, Wielkiej Brytanii oraz Francji, które wciąż dostarczają broń Arabii Saudyjskiej, utrudniona jest pomoc ludności cywilnej – przesyłki żywności oraz leków są bowiem blokowane, a obecne zapasy skończą się za kilka tygodni.

Polski artysta Igor Dobrowolski postanowił rzucić światło na kryzys humanitarny w Jemenie i umieścił na ulicach Berlina przygnębiające „świąteczne” bilbordy, które powinny do myślenia zmusić zwłaszcza tych, których pochłonęły zakupy związane z Bożym Narodzeniem. Zobaczcie, jak wygląda ten „magiczny czas” w Jemenie.

TU I TERAZ