Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Taco Hemingway pokazał swoją „Pocztówka z WWA, lato 19’”

Tym razem oceniamy płytę po okładce. Sesja Fabjańskiego towarzysząca premierze nowej płyty Taco Hemingwaya przykuwa uwagę. Fajne kadry, zaskakująca kolorystyka – idealne na pocztówkę.
.get_the_title().

Kolorowa, ciepła, przewrotna, zaskakująca, minimalistyczna, pokręcona, zabawna – wszystkie te określenia pasują do najnowszej sesji Pawła Fabjańskiego. Sesja okładkowa Filipa Szcześniaka, czyli Taco Hemingwaya, powstała na jednym z kąpielisk. Kreatywność fotografa nie zna granic. Jego wyczucie geometrii i linii połączone z ogólną koncepcją sesji zdjęciowej dało świetny efekt.

Uśmiechu na twarzy modela raczej nie da się dopatrzeć, ale jak wskazują teksty z kawałków na nowym krążku – raczej nie ma do niego powodów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Sesja zdjęciowa do nowej płyty @tacohemingway – POCZTÓWKA Z WWA, LATO ’19 Big up dla wszystkich zaangażowanych w ten projekt! @shootmewarsaw, @zofiaurszulakomasa, @z_urszula_komasa, @dobrakobieta, @gosia_sulima, @sworo, @jakubpaduszek, @final_touch_postproduction, @szczegryn, @tymekmac, Mateusz Skraba, @struxtural #tacohemingway #cover #music #hiphop #rap #okladka #pocztowka #pocztowkazwwa #lato #wwa #tacocorp @asfalt_shop

Post udostępniony przez Pawel Fabjanski (@pawel_fabjanski)

Najnowszy album warszawskiego rapera, na którym gościnnie udzielają się m. in. Dawid Podsiadło, Pezet i Ras, nie jest tylko opowieścią o sielskim życiu w stolicy, bezmyślnym powrotem do przeszłości i rozpaczliwą próbą zawracania Wisły kijem. Charakter tekstu jest… edukacyjny.

Taco nurkuje w popkulturowym śmietniku, wyławiając z niego efektowne świecidełka.

W dwóch różnych miejscach odwołuje się do Doroty Masłowskiej, gdzie indziej „Rejsu”, „Drive” i „Indiany Jonesa”, a także do seriali – „Na Wspólnej” czy „Seksu w wielkim mieście”. Nawiązuje do wielu klasyków polskiej muzyki – w „Wytrawnym (z nutą desperacji)” podmiot liryczny „otwiera wino ze swoją dziewczyną”, w „Sanatorium” mamy „tyle słońca w całym mieście”. Wreszcie Dawid Podsiadło trawestuje własne „Nie ma fal”. Szcześniak kpi zarówno z kaznodziejskich zapędów polskich raperów, jak i własnych mądrości, bo przecież sprzedaje te truizmy jako prawdy objawione.

To wszystko sprawia, że album nie jest tylko dla „warszawki”, ale dla ludzi z całej Polski, którzy mają dostęp do internetu i telewizji.

Raper nie ucieka w nim od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie – mówi głośno o aktualnych problemach i nazywa rzeczy po imieniu.

Premierę „Pocztówki z WWA, lato 19″ raper zapowiedział na 9 sierpnia, ale jak ma w zwyczaju – krążek wyszedł „klasycznie bez singli, teledysków i promocji”. Dlaczego Taco wypuszcza swoje płyty tak niespodziewanie? Wytłumaczył to w kilku zdaniach poniżej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hiphopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiała mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda rosła wprost proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. Nie mniej jednak te setki przesłuchanych albumów, nielegalnie nabytych, wpłynęły na to jakim zostałem człowiekiem oraz muzykiem (no dobra — “muzykiem”). Wraz z wydaniem “Trójkąta warszawskiego” obiecałem więc sobie, że – celem spłacenia długu – moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich. “POCZTÓWKĘ” wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak. W sprawie ogłoszonej daty sierpniowej — mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zmyłkę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o premierę fizyczną. Mam nadzieję, że preorderowicze nie poczują się szczególnie urażeni. Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel. Teraz możecie naprawdę zdecydować, czy płyta zasługuje na dołączenie do waszej kolekcji. Na sam koniec pozwólcie, że zabrzmię jak typowy raper: dziękuję wam za wsparcie. Tylko dzięki wam mogę codziennie robić to, co kocham. Do następnego! Na zdrowie, Fifi

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway)

Zdjęcie główne: www.instagram.com/pawel_fabjanski/
Tekst: Paula Kierzek

TU I TERAZ