Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tak, banan to sztuka

W temacie ostatnich bananowych kontrowersji, wciąż podtrzymujemy zdanie, że banan to dobra inspiracja dla sztuki, a dzieła Koji Kasatani to ciekawa seria ultra-realistycznych niebanalnych rzeźb bananowych. Spójrzcie!
.get_the_title().

Zainspirowany kolorami i scenami codziennego życia, japoński artysta i rzeźbiarz Koji Kasatani tworzy niefrasobliwą ceramikę, która temat bananów bierze na poważnie.

Podążając za tradycją twórców, których praktyka opiera się na niesamowitym rzemiośle, stara się utrzymać swoje dzieła na dorównującym im poziomie, koncentrując się na najdrobniejszych szczegółach, aby stworzyć realistyczne przedmioty codziennego użytku oraz ciekawe rzeźby.

ŹRÓDŁO: koji kasatani
ŹRÓDŁO: koji kasatani

 

Artysta ukończył szkołę artystyczną, Accademia D’Arte we Florencji w 2007 roku, gdzie rozwinął zamiłowanie do klasycznych, naturalnych i trwałych materiałów.

Łączy ich wykorzystanie z typowymi przedmiotami, a w jego twórczości występuje rodzaj pop-artu, przypominający wykorzystanie motywów bananowych przez Andy’ego Warhola w latach sześćdziesiątych.

 

ŹRÓDŁO: koji kasatani
ŹRÓDŁO: koji kasatani

Rzeźby odzwierciedlają przekonanie Kasataniego, że humor jest esencją sztuki, działając jako pomost pomiędzy światem artystów i sztuki, a niewtajemniczonymi.

ŹRÓDŁO: koji kasatani
ŹRÓDŁO: koji kasatani
ŹRÓDŁO: koji kasatani

A więcej inspirowanych nie tylko bananami prac artysty znajdziecie na jego Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

バナナ、、、匂ってきそう LINEスタンプ計画

Post udostępniony przez Koji Kasatani (@kojikasatani)

Tekst: Marta Mankiewicz

TU I TERAZ