Targi MOOD CONCEPT 2018 – bezprecedensowo oryginalnie

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Wnętrza i wzornictwo bez jakościowych kompromisów: lista wystawców potwierdzana przez Stowarzyszenie loveOriginal, najbardziej renomowane marki i butikowy charakter wystaw, spotkania z ekspertami świata architektury i designu. Wśród nich wystąpienie dyrektora artystycznego słynnej marki Kartell – Ferruccio Lavianiego. Już teraz warto wpisać do kalendarza: 19-21 października, Centrum EXPO XXI w Warszawie.
.get_the_title().

Formuła MOOD CONCEPT nastawiona jest na promocję najlepszego, oryginalnego wzornictwa. Ekspozycja skupia się na produktach o wysokiej jakości wykonania i ponadprzeciętnych walorach użytkowych.

Dlatego właśnie wśród wystawców pojawią się takie marki jak Rolf Benz, Natuzzi, Bretz, Ligne Roset, Huelsta, Stressless, Smeg, Kartell czy Frost.

Przestrzenie specjalne zamienią się w miejsce prezentacji projektów tegorocznych laureatów międzynarodowego konkursu TOP DESIGN award. Nadzór nad oryginalnością wydarzenia pełnić będzie nowo powstałe stowarzyszenie LOVE Original, którego celem jest promocja dobrego designu i kreowanie mody na zakup oryginalnych produktów.

W piątek, 19 października, odbędzie się konferencja „Inspiracja czy plagiat?” z panelami dyskusyjnymi poświęconymi kopiowaniu wzorów form użytkowych, przestrzeganiu praw autorskich oraz ochronie patentowej.

Przez wszystkie trzy dni będzie można zobaczyć wystawę „WE #loveOriginals”, która przedstawia problem nieetycznego podrabiania dzieł największych projektantów.

Zwiedzający będą mieli tam okazję poznać wyjątkowo inspirujące historie i z bliska zobaczyć najbardziej kultowe projekty gwiazd światowego designu. Na gości MOOD CONCEPT czeka także Strefa Światła – miejsce prezentacji nowości oświetleniowych firm polskich i zagranicznych, znanych z innowacyjnych rozwiązań i doskonałego wzornictwa. Nowe inspiracje z zakresu wyposażenia przestrzeni łazienkowych prezentowane będą na Forum Łazienka Pro, któremu towarzyszyć będzie Galeria Innowacji – wystawa produktów pokazujących rozwój rynku i wzornictwa łazienkowego.

Gościem specjalnym MOOD CONCEPT 2018 będzie Ferruccio Laviani, charyzmatyczny designer i dyrektor artystyczny włoskiej marki Kartell

Laviani poszukując nowych definicji przedmiotów i piękna, przełamuje konwenanse odważnymi, nietuzinkowymi formami mebli i oświetlenia. Jest wychowankiem Ettora Sottsassa – jednego z założycieli rewolucyjnej grupy Memphis – w świecie wzornictwa zaistniał projektem lampy Bourgie, będącej nowoczesną interpretacją klasycznych, bogato zdobionych, barokowych lamp. Na głównej scenie targów będzie nakłaniał publiczność do rewizji własnych poglądów i wspólnie z organizatorami promował oryginalny design na polskim rynku wnętrz. Ponadto w programie trzydniowego wydarzenia znajdą się prelekcje, specjalistyczne szkolenia i kreatywne warsztaty. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

TU I TERAZ