Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Już w tę niedzielę w Warszawie kolejne Targi Plakatu!

Już po raz piąty (i drugi w Warszawie) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, będące spotkaniem najlepszych ilustratorów i grafików, dzięki którym ich dziedzina przeżywa w Polsce prawdziwy renesans.
.get_the_title().

3 grudnia, w samym sercu Warszawy, w zabytkowych przestrzeniach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich zbiorą się najzdolniejsi plakaciści, kolekcjonerzy polskiej szkoły plakatu, autorzy najpiękniejszych wielkoformatowych ilustracji i grafik. Będzie to świetna okazja by zaopatrzyć się w oryginalne prezenty gwiazdkowe dla bliskich lub nietuzinkowe ozdoby do powieszenia we własnym domu.

W ten dzień aż 4 piętra zostaną zapełnione wystawcami wśród których znajdą się m.in. Patryk Hardziej, Lis Kula, Jonna Gębal, Przemek Dębowski, Edyta Draus, Patrycja Podkościelny i Tomek Pieńczak (jego ilustracje znajdziecie w naszym nowym princie).

Poza tym zostanie przygotowana specjalna strefa TECH – showroom innowacji i odbędą się sesje mentorskie z ekspertami.

Ponownie honorowy patronat nad targami objął Andrzej Pągowski – polski plakacista, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodzony w 1953 roku. Absolwent Wydziału Plakatu PWSSP w Poznaniu, dyplom zrobił w pracowni Waldemara Świerzego. Jest autorem ponad 1000 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem reklam, okładek płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Uchodzi za najwybitniejszego kontynuatora spuścizny polskiej szkoły plakatu.

 

 

 

 

autor: Angina
autor: Karol Banach
autor: Hanna Cieślak

Inicjatorem i organizatorem targów jest marka Don’t Panic – wydawca kultowych kopert z kolekcjonerskimi plakatami, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich kilku lat w największych polskich miastach. Specjalnie z okazji targów otworzy ona Pop Up Poster Shop ze wszystkimi wzorami grafik, jakie do tej pory ukazały się w kopertach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie targiplakatu.pl i na FB.

autor: Barrakuz (Beata Śliwińska)

TU I TERAZ