Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Tęcza wraca na Plac Zbawiciela, niezniszczalna niczym miłość

– Tęcza wraca na Plac Zbawiciela. Tym razem niezniszczalna. Tak jak miłość – zapowiadają przedstawiciel marki Ben&Jerry's, organizacja Miłość Nie Wyklucza i organizatorzy Parady Równości. Tęcza płonęła aż 7 razy, tym razem mamy nadzieję, że zapłonie jedynie miłością.
.get_the_title().

Tęcza zadomowiła się na Placu Zbawiciela, na dobre wtapiając się w krajobraz na równi z kościołem, tłumem pod Planem B czy śniadaniami w Charlotte. Kiedy stawiano ją 6 lat temu, nikt nie myślał, że dla niektórych środowisk stanie się symbolem „hipsterskiego zgnuśnienia” i przedmiotem licznych ataków. Autorka projektu, Julita Wójcik chciała łączyć, a nie dzielić. Tego typu artefakty w przestrzeni publicznej zaczynają jednak żyć własnym życiem, zyskując nieraz całkiem inną od zamierzonej symbolikę. Tęcza płonęła 7 razy i w końcu, latem w 2015 roku, została zdemontowana.

Ben&Jerry’s, amerykańska marka lodów, która od wielu lat wspierają środowiska LGBTQ wspólnie z organizacją Miłość Nie Wyklucza oraz organizatorami Parady Równości informują, że Tęcza powróci na Plac Zbawiciela. Do tego nie w wersji łatwopalnej.

O szczegółach poinformują już 7 czerwca. W sam raz na Paradę Równości, która przejdzie ulicami stolicy 9 czerwca.

TU I TERAZ