Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

TEWU, czyli gdyński Banksy

Tewu to gdyński artysta, która upiększa miasto swoimi dziełami. W przeciwieństwie do Bansky’ego, nie maluje graffiti na murach i ścianach budynków, a ustawia swoje rzeźby w zaskakujących miejscach w przestrzeni publicznej.
.get_the_title().

Artysta grasuje po ulicach Gdyni od ponad roku. Pierwszą podrzuconą przez niego pracą był Chłopiec wpatrujący się w morze przy Skwerze Kościuszki. Rzeźba została umieszczona na wystających z muru prętach, więc Tewu w żaden sposób nie musiał „nawiercać” i niszczyć przestrzeni miejskiej. Po zaledwie miesiącu rzeźba została odłupana przez nieznanych sprawców, pozostawiając jedynie jasny ślad po cokole. Tewu posadził też Dziewczynkę pomiędzy gdyńską jurtą a obskurnymi banerami przy ul. Abrahama.

Źródło: Facebook

Najnowszym „skokiem” rzeźbiarza było przymocowanie betonowego Chłopca do muru przy al. Piłsudskiego 16. Poniżej prezentujemy zdjęcia jego prac.

Źródło: Facebook
Źródło: Facebook

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o akcjach tego tajemniczego twórcy, polecamy tekst Doroty Abramowicz z Dziennika Bałtyckiego. Dziennikarka spotkała się z Tewu i napisała reportaż o jego dokonaniach, dostępny pod tym linkiem.

Proces przygotowywania rzeźb, a także efekty końcowe można śledzić na oficjalnym fanpage’u Tewu.

Źródło: Facebook
Źródło: Facebook

TU I TERAZ