Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

The Best Smartfon 2022: Samsung Galaxy S22 Ultra

Najlepszy aparat, najwyższa wydajność, najszybsza łączność wśród smartfonów Galaxy i do tego rysik S Pen z certyfikatem biometrycznym – to wszystko sprawia, że Samsung Galaxy S22 Ultra można uznać za THE BEST ONE z całej rodziny Galaxy.

Od początku roku upłynęły dopiero dwa miesiące i to może nico wcześnie na takie wskazania, ale to właśnie teraz Samsung zaprezentował model, który ma być królem kategorii smartfonów – Samsung Galaxy S22 Ultra. Zanim jednak przejdziemy do argumentów, które bronią tej tezy zastanówmy się chwilę nad tym, czego oczekujemy od tych urządzeń, które są z nami już 15 lat. Przez ten czas przeszły gigantyczną ewolucję technologiczną i funkcjonalną, choć ich idea wciąż jest ta sama – są dla nas mieszczącym się w kieszeni interfejsem do komunikacji ze światem. Nie będziemy w tym miejscu silić się na budowanie jakiejś skali i zastanawiać się czy smartfon zasługuje na tytuł game changera epoki, ale niewątpliwie jest wynalazkiem, który zmienił obraz świata na ogromną skalę, a to przede wszystkim dlatego, że bardzo szybko stał się dobrem powszechnym i osiągalnym dla każdego.

Ten istotny atrybut sprawił, że z powodzeniem możemy stawiać dziś smartfon w jednym rzędzie z wynalezieniem druku, elektrycznością czy komputerem osobistym.

Swój pierwszy telefon komórkowy Samsung wprowadził na rynek w 1988 roku i był nim SH-100, działał w sieci 1G, a wyglądem przypominał przerośniętą krótkofalówkę. W 2009 z kolei pojawił się na rynku pierwszy smartfon Samsung z dotykowym ekranem AMOLED – SCH-W850, a rok później Samsung Galaxy S, model, który zapoczątkował flagową serię urządzeń koreańskiej marki. W 2011 roku na targach IFA w Berlinie pokazano Samsung Galaxy Note, high-endowe urządzenie, które uzupełniało topową specyfikację serii S o rysik do pisania na ekranie, co dla wielu użytkowników, szczególnie z segmentu biznes, okazało się strzałem w dziesiątkę. Przez 10 lat Samsung równolegle rozwijał te dwie linie, aż w 2022 zaprezentował smartfon, który łączy najlepsze cechy serii Galaxy S i Galaxy Note. W tym miejscu możemy wrócić do postawionego wyżej pytania – co powinien mieć smartfon, żeby mógł godnie nosić tytuł THE BEST ONE OF 2022.

Banner Image
Aparat w Galaxy S22 Ultra jest nie tylko najpotężniejszy w historii smartfonów Samsung, ale i najbardziej inteligentny, umożliwiając rejestrowanie znakomitych zdjęć i wideo niezależnie od warunków oświetlenia.

Najlepszy aparat

Galaxy S22 Ultra pozwala w każdych warunkach oświetleniowych rejestrować obrazy i treści, które od razu można udostępniać. Zaawansowane funkcje fotografii nocnej umożliwiają nagrywanie wyrazistych materiałów wideo bez refleksów, zarówno przy użyciu aparatu przedniego, jak i tylnego o każdej porze. Smartfon Galaxy S22 Ultra wyposażono w największą matrycę opracowaną dotychczas przez firmę, która dzięki technologii nona binning tworzy piksel o wielkości 2,4 um. Pozwala to matrycy przechwycić więcej światła i danych, optymalizując doświetlenie i szczegółowość zdjęć i nagrywanych filmów. Co więcej, zaawansowany obiektyw zastosowany w Galaxy S22 Ultra pozwala rejestrować w nocy płynniejsze i bardziej wyraziste wideo bez refleksów. Zaś funkcja Auto Framing (automatyczne ramki) sprawia, że aparat idealnie rejestruje zarówno jedną osobę, jak i grupę do dziesięciu osób. Do dyspozycji mamy zoom, który pozwala aż 100-krotnie zbliżyć się do centrum akcji. Galaxy S22 Ultra oferuje również wiele nowych funkcji wspieranych przez AI, takich jak tryb portretowy, dzięki którym każde zdjęcie prezentuje się profesjonalnie.

Dzięki Galaxy S22 Ultra zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie zyskują dostęp do narzędzi, które pozwalają rejestrować ujęcia w każdej sytuacji. Galaxy S22 Ultra oferuje ekskluzywny dostęp do aplikacji Expert RAW, obejmującej kompleksowy zestaw narzędzi, za sprawą których edycja obrazów przypomina pracę na lustrzance cyfrowej, a użytkownik zyskuje znacznie większą kontrolę nad ostatecznym rezultatem sesji fotograficznej. Opcja zapisu zdjęć w formacie RAW do 16 bitów zapewnia większą kontrolę nad edycją przy użyciu większej ilości danych obrazu. Podobne jak w przypadku lustrzanki cyfrowej rozwiązanie pozwala rozjaśniać lub przyciemniać zdjęcia przy pomocy ustawień ISO i szybkości migawki, dostosowywać balans bieli, by obrazy zyskały cieplejszą lub chłodniejszą tonację, oraz ręcznie wyostrzać pożądany obiekt, by fotografie wyglądały dokładnie tak, jak chce użytkownik.

Banner Image
Procesor wykonany w architekturze 4nm to olbrzymi skok w technologii smartfonów.

Najwyższa wydajność

Galaxy S22 Ultra stworzono z myślą o wyjątkowo intensywnym dniu pracy. Po raz pierwszy smartfony z serii Galaxy S zostały wyposażone w najnowszy procesor Exynos 2200 w architekturze 4 nm, który odpowiada za zaawansowane przetwarzanie AI i uczenie maszynowe. Galaxy S22 Ultra obsługuje ponadto łączność Wi-Fi 6E, niemal dwukrotnie przekraczającą prędkość Wi-Fi 6. Oznacza to, że użytkownik może cieszyć się niedoścignionym działaniem wszystkich najczęściej używanych aplikacji – zarówno podczas grania, streamowania, czy pracy.

Ten pakiet opiera się na potężnej baterii Galaxy S22 Ultra, która po każdym ładowaniu gwarantuje ponad 24 h działania. Galaxy S22 Ultra obsługuje też superszybkie ładowanie 45 W, dzięki któremu po zaledwie 10-minutowym doładowaniu można nagrać ponad 50 minut materiału wideo. Niezależnie od tego, czy użytkownik ogląda treści, czy sam je tworzy, 6,8-calowy adaptacyjny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X ożywi je z jasnością szczytową wynoszącą 1750 nitów. Dodatkowo technologia Vision Booster sprawia, że ekran Galaxy S22 Ultra dostosowuje jasność do warunków oświetleniowych, co przekłada się na optymalne wrażenia z oglądania nawet w ostrym świetle słonecznym.

W ramach działań Samsung mających na celu zapewnienie użytkownikom mobilnym optymalnych wrażeń i doskonałej wydajności, wszystkim urządzeniom serii Galaxy S22 przysługiwały będą aktualizacje nawet do czterech kolejnych wersji systemu operacyjnego Android. Teraz miliony użytkowników Galaxy będą mogły cieszyć się jeszcze dłuższym cyklem życia smartfonów, korzystając przy tym z najnowszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i produktywności oraz nowych funkcji. Samsung będzie stopniowo obejmował tą inicjatywą coraz więcej oferowanych przez siebie urządzeń, by zapewnić pełną obsługę całego ekosystemu Galaxy.

Banner Image
Zaprezentowany w Galaxy S22 Ultra rysik S Pen to najszybszy i najbardziej responsywny rysik S Pen zaprojektowany przez Samsung.

Rysik z certyfikatem biometrycznym

Tym jednak, co oprócz topowej specyfikacji najbardziej pokochali fani serii Note był niewątpliwie chowany w obudowie rysik S Pen, który w mgnieniu oka rozszerzał możliwości zwykłej wielkości smartfona o mobilne narzędzie pracy. Niestety w aspekcie zwykłe smartfony mają swoją ograniczenia – wie to każdy, kto próbował na nich robić czynności wymagające większej precyzji. Zaprezentowany w Galaxy S22 galaxyrysik S Pen to najszybszy i najbardziej responsywny rysik S Pen zaprojektowany przez Samsung. Opóźnienie rysika ponadto zostało zmniejszone z 9 milisekund do 2,8 milisekund, a za sprawą zredukowanej o 70% latencji umożliwia on jeszcze bardziej naturalne pisanie i rysowanie. Dodatkowo posiada certyfikat biometryczny, który pozwala traktować go jako narzędzie do podpisywania dokumentów cyfrowych. Oczywiście główną funkcją rysika jest pisanie i rysowanie, ale warto pamiętać o tym, że może on posłużyć nam jako pilot do sterowania aparatu. Został on bowiem wyposażony w technologię Bluetooth, która łączy się z smartfonem na odległość nawet kilku metrów.

Dzięki Samsung Knox Twoje prywatne dane są zabezpieczone od chwili, w której włączasz smartfon.

Bezpieczeństwo i środowisko Galaxy

Urządzenia z serii Galaxy S22 chroni potężna platforma zabezpieczeń Samsung Knox Vault obejmująca bezpieczny procesor i pamięć, która całkowicie odizolowuje wrażliwe dane takie jak hasła, informacje biometryczne czy klucze Blockchain od głównego systemu operacyjnego smartfonu. Dostępny w One UI przejrzysty panel zarządzania ustawieniami prywatności wskazuje, które aplikacje mają dostęp do danych i aparatu, a użytkownik sam może zadecydować, czy i której z nich wydać zgodę na takie działanie.

Seria Galaxy S22 oferuje ponadto kilka nowych funkcji zabezpieczeń, w tym mikroarchitekturę ARM, która zapobiega cyberatakom skierowanym na system operacyjny i pamięć telefonu. Seria Galaxy S22 oferuje ponadto Samsung Wallet – płynnie działające, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które upraszcza codzienne życie. Samsung Wallet to narzędzie łączące płatności cyfrowe, dowód osobisty, klucze i zarządzanie zasobami w celu uproszenia rutynowych działań – od legitymowania się po kompletowanie przed podróżą dokumentów takich jak bilet lotniczy.

materiał partnerski

TU I TERAZ