Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To miejsca, gdzie w możecie kupić kwiaty podczas blokady

Wiele kwiaciarni, pracowni florystycznych, gospodarstw i sklepów roślinnych wprowadziło opcję dowozów oraz sprzedaży bezkontaktowych. Wszystko po to, aby rośliny mogły trafiać do nowych właścicieli i ich uszczęśliwiać.
.get_the_title().

Wiele rzeczy i miejsc jest teraz poza naszym zasięgiem. Ale nie kwiaty! Przygotowaliśmy dla was listę wybranych kwiaciarni i sklepów roślinnych w Polsce, które prowadzą sprzedaż wysyłkową i bezdotykową. Rośliny i kwiaty kupione u nich umilą wam czas i poprawią nastrój. Wspomożecie tym samym lokalnych przedsiębiorców i firmy w trudnym dla wszystkich czasie.

WARSZAWA

Lilie od Polska Flora

Polska Flora to gospodarstwo prowadzone od 1978 roku, w którym uprawiane są kwiaty cięte: lilie, eustomy i lewkonie. W czasie pandemii Polska Flora prowadzi sprzedaż objazdową na terenie Warszawy.

Można ich znaleźć w wybrane dni na Powiślu, Mokotowie i Żoliborzu.

Kwiaty należy odbierać osobiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na specjalne życzenie bukiety są też dostarczane pod wskazany adres. Informacje o datach i godzinach sprzedaży objazdowej można znaleźć na Facebooku Polskiej Flory.

Źródło: fb.com/polskaflora

SLOU

SLOU to miejsce znajdujące się w sercu Starych Bielan. Sklep i przestrzeń artystyczno-kreatywna. „Inspiruje nas zwykłe życie, szczególnie te domowe. Lubimy oszczędne formy i proste, niepowtarzalne przedmioty” – czytamy na ich stronie. W SLOU można kupić rośliny zielone i akcesoria w postaci doniczek, osłonek czy konewek. Obecnie rośliny wysyłane są na terenie całej Warszawy, a bezdotykowe odbiory osobiste realizowane są dwa razy w tygodniu przed sklepem. Więcej na stronie slou.pl.

TRÓJMIASTO

Flora Muzyka

Przed lokalem ustawiona jest specjalna skrzynka, w której umieszczane są zamówione i opłacone przez klienta rośliny zielone i kwiaty. Można je odebrać o ustalonej wcześniej porze. Flora Muzyka dowozi również zamówienia. Więcej na Facebooku Flora Muzyka.

Żródło: fb.com/floramuzyka

Projekt Kwiaty

Projekt Kwiaty to awangardowa kwiaciarnia, której wizytówką są niebanalne i nowatorskie pomysły realizowane z uśmiechem, pasją i zaangażowaniem. Teraz również z dostawą do domu. Szczegóły odbioru można uzgadniać indywidualnie, kontaktując się mailowo, telefonicznie lub za pośrednictwem Facebooka Projekt Kwiaty.

WROCŁAW

Jungle Boogie Studio Zieleni

Jungle Boogie to butik kwiatowy prowadzący sprzedaż egzotycznych i tropikalnych roślin doniczkowych do domu oraz doniczek, osłonek i artykułów dekoracyjnych i akcesoriów do uprawy roślin. Aktualnie Jungle Boogie prowadzi sprzedaż roślin z odbiorem spod drzwi sklepu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Znajdziecie ich na stronie
Jungleboogie.pl

Źródło: fb.com//JungleBoogieStudioZieleni

Rośliny

To piękny koncept z Wrocławia, prowadzony przez dwie przyjaciółki. Kupicie tu nie tylko zielonych przyjaciół, ale także makramy, osłonki i doniczki oraz stalowe kwietniki. Aktualna oferta znajduje się na stronie Projektrosliny.pl.

Źródło: fb.com/projektrosliny

ŁÓDŹ

Badylarz

„W czasach PRL-u badylarzem określano przedsiębiorcę-ogrodnika specjalizującego się w uprawie roślin w szklarniach lub pod folią. Określenie, które ujęło za serducho poprzednich właścicieli kwiaciarni przy Piotrkowskiej, działa na nas tak samo. Jesteśmy badylarzami – czarujemy kwiatami. Chociaż zawsze trzymamy je z dala od folii” – piszą o sobie na stronie. Badylarz to Luiza i Mateusz, którzy tworzą piękne kompozycje. Możecie je również zamówić prosto pod drzwi. Zamówienia przyjmowane są telefonicznie i na stronie Badylarza.

Kwiaciarnia Bez Ogródek

Obecnie kwiaciarnia działa na zasadzie pracowni, w której przyjmowane są indywidualne zamówienia. Mogą to być kwiaty cięte, kompozycje, bukiety, kwiaty doniczkowe czy sadzonki balkonowe. Kwiaciarnia Bez Ogródek zazwyczaj dowozi zamówienia do klientów, ale jest także możliwość odbioru osobistego, bezdotykowego w kwiaciarni – wszystko po wcześniejszym ustaleniu. Transakcja przebiega według ustalonych norm, tzn. drzwi do kwiaciarni są otwarte, płatności można dokonać przelewem lub zapłacić kartą. Terminal dezynfekowany jest po każdym kliencie.

Źródło: fb.com/KwiaciarniaBezOgrodek

POZNAŃ

Zarośla

To sklep roślinny na poznańskich Jeżycach, prowadzony przez absolwenta kierunku Medycyny Roślin UP w Poznaniu. Wyróżnia ich szeroka oferta wysokiej jakości roślin doniczkowych pochodzących od producentów krajowych i zagranicznych.

W tych trudnych czasach Zarośla oferują dowozy zarówno roślin jak i donic, podłoża uniwersalnego oraz keramzytu i perlitu.

Wszystkie dobroci dostępne w opcji: dowóz, wysyłka lub odbiór osobisty po wcześniejszej przedpłacie i umówieniu się na odbiór. Aktualną ofertę można sprawdzić na stronie Zarosla.com.

Źródło: fb.com/zarosla

Ro_ślinka

Wprowadza opcję „na wynos”. W relacji na Instagramie zamieszczane są zdjęcia roślin oraz akcesoriów do ich pielęgnacji, które można zamówić, wysyłając wiadomość prywatną lub pisząc maila na adres sklep@roslinka.com.

KRAKÓW/KATOWICE

Lola Flora

Sklep botaniczny w Krakowie i Katowicach. Specjalizuje się w zielonych roślinach doniczkowych, jak monstery, bananowce, kalatee i wiele, wiele innych. Dostępne są tu również oryginalne doniczki czy lasy w szkle. Więcej na stronie Lolaflora.pl.

Źródło: fb.com/lolaflora.roslinna

SKLEPY ONLINE

Są też sklepy online, częściej oferujące wysyłki na terenie całego kraju. To między innymi Zielony Parapet, PlantsForHumans, Flora Point czy GreenHouse.

Zdjęcie główne: Flora Muzyka
Tekst: WR

TU I TERAZ