Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To najdroższa nieruchomość kupiona za kryptowaluty

Specjaliści sądzą, że na rynku nieruchomości nastąpią radykalne zmiany.
.get_the_title().

Kupowanie nieruchomości za bitcoiny staje się coraz popularniejsze, ale takiej transakcji jeszcze nie było. Arte Surfside to budynek zaprojektowany przez włoskiego architekta Antonio Citterio, który składa się z 16 luksusowych penthouse’ów i mieści się w Miami Beach. W połowie maja deweloper ogłosił, że będzie akceptować płatność kryptowalutami i niespełna dwa tygodnie później znalazł się chętny.

Anonimowy nabywca zapłacił za jeden penthouse aż 22,5 miliona dolarów.

To tym samym najdroższa nieruchomość, jaka kiedykolwiek została zakupiona za kryptowaluty. Zastanawiacie się pewnie, jak wygląda tak droga rezydencja – i słusznie. Mieści się na 9 piętrze, ma 4 sypialnie i 2 łazienki, ponad 470 metrów kwadratowych, a do tego jeszcze taras o powierzchni 275 metrów kwadratowych, z którego roztacza się widok na ocean.

Kryptowaluty to przyszłość bogactwa i wierzymy, że to dopiero początek. Arte pokazało, jak może wyglądać sprzedaż i jak szybko może się odbywać. Jesteśmy dumni, że położyliśmy podwaliny pod ten nowy, rozkwitający świat – mówi deweloper Giovanni Fasciano. Przewiduje także, że jest to zwiastun radykalnej zmiany na rynku nieruchomości.

Dlatego też pojawiają się nowe usługi – startup Propy prowadzi kursy dla agentów nieruchomości, podczas których dowiadują się oni wszystkiego o kryptowalutach.

Fasciano sądzi, że osoby, które dorobiły się na kryptowalutach, z chęcią będą następnie inwestować w nieruchomości. A jeśli tak, to można przypuszczać, że transakcja za 22,5 mln dolarów niezbyt długo utrzyma się na podium.

Tekst: NS

TU I TERAZ