Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

To wyjątkowe wydarzenie. Iris van Herpen zawita w Poznaniu!

16 października holenderska projektantka Iris van Herpen, konceptualna artystka świata mody, zaprezentuje swoje niezwykłe kreacje na wystawie „Alchemic Couture”. Projektantka pojawi się na wernisażu w Starym Browarze w Poznaniu.
.get_the_title().

Awangardowe kreacje holenderskiej projektantki Iris van Herpen, już w październiku trafią do Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze w Poznaniu. Wystawa zatytułowana „Alchemic Couture” pokaże nie tylko słynne kreacje van Herpen, ale też interdyscyplinarny proces twórczy projektantki, w którym przeplatają się innowacja i rzemiosło. Projektantka zapowiedziała swój udział w wernisażu, który otworzy tę wyjątkową wystawę już 16 października 2020 roku.

Stary Browar w Poznaniu, przyzwyczaił nas do wyjątkowych wystaw związanych ze światową sztuką, modą i designem. Tym razem jednak zaskoczył rozmachem wystawy. Publiczność będzie mogła zagłębić się w świat projektantki i podziwiać jej luksusowe dzieła, starannie wyselekcjonowane wspólnie z kuratorem wystawy Wojciechem Piotrem Onakiem. W Galerii prezentowane były wcześniej wystawy poświęcone twórczości m.in. Davida LaChapelle, Björk, Daniela Lismore.

Galeria na Dziedzińcu stała się miejscem prezentacji progresywnych projektów artystycznych z pogranicza sztuk, w tym mody. Tej jesieni, wspólnie z kuratorem Wojtkiem Piotrem Onakiem, publiczności przedstawiamy Iris van Herpen. W jej świecie nie ma rzeczy niemożliwych – komentuje Joanna Tupalska, dyr. Marketingu Stary Browar.

Iris van Herpen postrzega Haute Couture jako język transformacji i interdyscyplinarny byt wyłaniający się z przestrzeni, w której przeplatają się innowacja oraz rzemiosło. Przekraczająca granice Van Herpen znana jest z łączenia nowych technologii, takich jak druk 3D lub cięcie laserowe, z delikatnymi pracami ręcznymi Haute Couture, takimi jak haftowanie lub drapowanie. Dzięki przemyślanym kolaboracjom Iris van Herpen dąży do zrównoważonego podejścia, które realizuje w swoich luksusowych kreacjach. Celebrując kobiecość, Van Herpen uważnie obserwuje swoją klientelę. Jej kolekcje inspirowane są także muzami takimi jak Cate Blanchett, Tilda Swinton czy Naomi Campbell.


Od stycznia 2011, Van Herpen regularnie prezentuje swoje kreacje podczas Paryskiego Tygodnia Haute Couture, każdorazowo zaskakując nowatorską formą komunikacji swoich awangardowych projektów. Związana z tańcem, zainspirowana baletem klasycznym projektantka rozważa ruch jako metamorficzną siłę, która w połączeniu z modą może rozszerzyć formę ludzkiego ciała – rzeźbiąc niepowtarzalne sylwetki lub odzwierciedlając sposób poruszania się.

Wystawa w Starym Browarze obejmować będzie wiele lat pracy Iris van Herpen, jej poszukiwania artystyczne i technologiczne, w tym kluczowe kolaboracje, które na przestrzeni lat przyczyniły się do przekształcenia krajobrazu Couture. Kurator Wojtek Piotr Onak podkreśla, że ​​tytuł wystawy „Alchemic Couture” zgodnie z wizją Iris van Herpen podkreśla transformacyjną siłę mody.

Projektantka dzięki swojemu interdyscyplinarnemu podejściu, współpracy z artystami, architektami i naukowcami, wzbogaca swoją wiedzę, łącząc drukowanie 3D, produkcję cyfrową, procesy chemiczne i elektryczne w tworzeniu kolekcji. Ze względu na swoje głębokie zainteresowanie nowymi technologiami, biologią i sztuką, Iris van Herpen przenosi modę na niezbadane obszary.

Wystawa szczególnie podkreśla nieustającą współpracę Iris van Herpen i Philipa Beesleya, która odzwierciedla ich wspólną pasję do konstrukcji architektonicznych, a także ich nieustępliwą eksplorację materii – jej granic i kompozycji.

Zdjęcia: materiały prasowe

TU I TERAZ