Trailer serialu „Normal People” na podstawie głośnej powieści Sally Rooney

Czekając na polską premierę serialu, możecie przeczytać powieść „Normalni ludzie”, która niedawno ukazała się po polsku.
.get_the_title().

Connell i Marianne chodzą do tej samej szkoły – on jest popularny, ona to outsiderka. Pochodzą z różnych warstw społecznych, matka Connella sprząta w domu rodziny Marianne. Gdy między nastolatkami rodzi się uczucie, postanawiają trzymać je w tajemnicy przed światem. Więź nie znika, gdy idą na ten sam uniwersytet. Zmienia się jednak dynamika ich relacji – teraz to Marianne jest popularna, a wycofany Connell nie umie się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Powieść „Normalni ludzie” Sally Rooney ukazała się w 2018 roku i od razu stała się wielkim hitem.

Historia relacji dwójki młodych dorosłych, którzy nie mogą się zdecydować, czy chcieliby być razem, urzekła nawet Baracka Obamę, który umieścił „Normalnych Ludzi” na liście swoich książek roku.

Polski przekład autorstwa Jerzego Kozłowskiego ukazał się nakładem wydawnictwa W.A.B. pod koniec lutego.

Ogromnie popularna książka zaledwie 29-letniej autorki została właśnie zekranizowana.

W sieci pojawiły się zwiastuny serialu „Normal People”, koprodukcji BBC i Hulu. Dlaczego dwa zwiastuny? Jeden z nich pokazuje historię z perspektywy Marianne (w tej roli Daisy Edgar-Jones), a drugi – Connella (Paul Mescal).

Za scenariusz odpowiada Sally Rooney, Alice Birch i Mark O’Rowe. Serial składać się będzie z 12 odcinków – pierwszą połowę wyreżyseruje Lenny Abramson („Pokój”), a drugą Hettie Macdonald („Doctor Who”, odcinek „Blink”). „Normal People” 26 kwietnia wyemituje BBC Three, a 29 kwietnia serial trafi na platformę Hulu. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Tekst: NS

TU I TERAZ