Tu na seans nie kupisz popcornu. W Warszawie otwiera się niezależne kino Amondo

Stołeczne Amondo rusza ze stałym repertuarem. To kino, w którym nie znajdziecie ani najnowszych wysokobudżetowych produkcji, ani nachosów i popcornu.
.get_the_title().

Działające przy ulicy Żurawiej niewielkie kino Amondo znane było dotychczas głównie z zamkniętych pokazów oraz spotkań edukacyjnych. Teraz rusza z regularnymi seansami, które odbywać się będą siedem dni w tygodniu. Do kina wchodzi się od podwórka, wejście jest zaraz za indyjską restauracją. Odwiedzający Amondo mogą liczyć na kameralną atmosferę, bo w sali kinowej znajduje się jedynie 33 miejsc. W małym barku można napić się kawy i herbaty, zadowoleni będą również przeciwnicy chrupania w kinie – w menu bowiem nie ma ani nachosów, ani popcornu.

źródło zdjęcia: odpalprojekt.pl

Niezależny charakter kina zobowiązuje, dlatego w repertuarze Amondo nie znajdziecie raczej najnowszych wysokobudżetowych produkcji. W najbliższy weekend widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in. dobrze przyjęty na zeszłorocznym festiwalu w Cannes film tunezyjskiej reżyserki „Piękna i bestie” oraz zdobywcę ubiegłorocznego Złotego Niedźwiedzia w Berlinie – „Dusza i ciało” (film nominowany był także do Oscara).

Cena biletu normalnego to 15 zł, studenci i seniorzy zapłacą zaś 12 zł. Kino nie zrezygnowało z darmowych pokazów oraz spotkań, które odbywać będą się w każdy czwartek oraz niedzielę. W ramach bezpłatnych seansów w marcu zobaczyć będzie można musicale z lat 70. oraz przegląd filmów poświęcony Jamesowi Deanowi i Marlonowi Brando.

Tekst: AC
Źródło: Gazeta Wyborcza
Źródło zdjęcia głównego: Facebook AMONDO Kino

TU I TERAZ