Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

TVP Info szuka nowych „paskowych”. Oto 10 najbardziej absurdalnych pasków dotychczasowej ekipy

TVP wymienia zespół odpowiedzialny za tworzenie pasków informacyjnych. Z tej okazji przypominamy „najwybitniejsze” osiągnięcia dotychczasowej ekipy.
.get_the_title().

Paski informacyjne tworzone w TVP Info przez dziennikarską drużynę, delikatnie mówiąc, sympatyzującą z Prawem i Sprawiedliwością, zdążyły dorobić się już miana zjawiska kultowego. Nie jest to oczywiście komplement. Radykalnie brzmiące leady, niekiedy w skrajnie głupi i nieudolnie propagandowy sposób, starają się narzucać widzom jednostronną i zgodną z ideologiczną linią partii interpretację rzeczywistości.

Wirtualnemedia podały, że po styczniowej zmianie na stanowisku Dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (Jarosław Olechowski) i lutowej szefa informacji (Krystian Kuczkowski), przyszła pora na dziennikarzy odpowiedzialnych za nagłówki. Rekrutacja wciąż trwa, więc jeśli czujecie powołanie do kształtowania opinii ok. 250 tys. widzów oglądających TVP Info w trakcie każdej minuty – można aplikować.

To trudna praca i szukamy nowych ludzi nie dlatego, że tamci się nie sprawdzili, tylko dlatego, że chcemy podnieść jakość. Do tego potrzebujemy ludzi z doświadczeniem pracy w agencjach, np. w PAP czy IAR, którzy mają wyczucie szybkiego i trafnego formułowania głównych myśli informacji, tzw. lekkość „rzucania leadów”. Szukamy tych ludzi w zespole redakcyjnym – być może są tam ludzie z takim talentem, ale nie zostali jeszcze odkryci. Zapraszam rozmaite osoby z redakcji, ale też ludzi z zewnątrz do współpracy. Funkcja osoby piszącej paski była niedoceniana, więc teraz chcemy ją docenić – mówi Kuczkowski.

I choć po popisach raptem z 29 marca – „Korupcyjny homoharem pod nadzorem ministra rządu Donalda Tuska” – w jakiekolwiek zmiany trudno uwierzyć, postanowiliśmy przypomnieć 10 naszym zdaniem najefektowniejszych wyczynów dotychczasowego zespołu redakcyjnego. Ograniczamy się tylko do tych z TVP Info.

1. O wojnie polsko-polskiej

fot. joemonster.org

2. O sympatii do KOD-u

fot. wiadomosci.wp.pl

3. O nierównościach

fot. dziennik.pl

4. O islamie

fot. joemonster.org

5. O narodowej zdradzie

fot. gazeta.pl

6. O bohaterskim kocie (to w sumie nawet zabawne)

fot. polskieradio.pl

7. O nowych prawach matematycznych

fot. wykop.pl

8. O sposobach na spędzenie Świąt

fot. fakt.pl

9. O wizycie byłego bramkarza Pogoni Szczecin w stolicy

fot. gazeta.pl

10. O upadku Niemiec

fot. joemonster.org

Tekst: WM

TU I TERAZ