TVP Info szuka nowych „paskowych”. Oto 10 najbardziej absurdalnych pasków dotychczasowej ekipy

TVP wymienia zespół odpowiedzialny za tworzenie pasków informacyjnych. Z tej okazji przypominamy „najwybitniejsze” osiągnięcia dotychczasowej ekipy.
.get_the_title().

Paski informacyjne tworzone w TVP Info przez dziennikarską drużynę, delikatnie mówiąc, sympatyzującą z Prawem i Sprawiedliwością, zdążyły dorobić się już miana zjawiska kultowego. Nie jest to oczywiście komplement. Radykalnie brzmiące leady, niekiedy w skrajnie głupi i nieudolnie propagandowy sposób, starają się narzucać widzom jednostronną i zgodną z ideologiczną linią partii interpretację rzeczywistości.

Wirtualnemedia podały, że po styczniowej zmianie na stanowisku Dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (Jarosław Olechowski) i lutowej szefa informacji (Krystian Kuczkowski), przyszła pora na dziennikarzy odpowiedzialnych za nagłówki. Rekrutacja wciąż trwa, więc jeśli czujecie powołanie do kształtowania opinii ok. 250 tys. widzów oglądających TVP Info w trakcie każdej minuty – można aplikować.

To trudna praca i szukamy nowych ludzi nie dlatego, że tamci się nie sprawdzili, tylko dlatego, że chcemy podnieść jakość. Do tego potrzebujemy ludzi z doświadczeniem pracy w agencjach, np. w PAP czy IAR, którzy mają wyczucie szybkiego i trafnego formułowania głównych myśli informacji, tzw. lekkość „rzucania leadów”. Szukamy tych ludzi w zespole redakcyjnym – być może są tam ludzie z takim talentem, ale nie zostali jeszcze odkryci. Zapraszam rozmaite osoby z redakcji, ale też ludzi z zewnątrz do współpracy. Funkcja osoby piszącej paski była niedoceniana, więc teraz chcemy ją docenić – mówi Kuczkowski.

I choć po popisach raptem z 29 marca – „Korupcyjny homoharem pod nadzorem ministra rządu Donalda Tuska” – w jakiekolwiek zmiany trudno uwierzyć, postanowiliśmy przypomnieć 10 naszym zdaniem najefektowniejszych wyczynów dotychczasowego zespołu redakcyjnego. Ograniczamy się tylko do tych z TVP Info.

1. O wojnie polsko-polskiej

fot. joemonster.org

2. O sympatii do KOD-u

fot. wiadomosci.wp.pl

3. O nierównościach

fot. dziennik.pl

4. O islamie

fot. joemonster.org

5. O narodowej zdradzie

fot. gazeta.pl

6. O bohaterskim kocie (to w sumie nawet zabawne)

fot. polskieradio.pl

7. O nowych prawach matematycznych

fot. wykop.pl

8. O sposobach na spędzenie Świąt

fot. fakt.pl

9. O wizycie byłego bramkarza Pogoni Szczecin w stolicy

fot. gazeta.pl

10. O upadku Niemiec

fot. joemonster.org

Tekst: WM

TU I TERAZ