Twardoch i Orbitowski piszą internetową powieść. Całkowicie improwizowaną i w szczytnym celu

Autorzy udostępniają „Na zarazę Zarazek” za darmo. Zachęcają jednak do wpłat na zbiórkę charytatywną wspierającą walkę z pandemią koronawirusa.
.get_the_title().

Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski to uznani polscy pisarze, laureaci wielu prestiżowych nagród, w tym m.in. Paszportów „Polityki” i Nike Czytelników. Aby rozjaśnić wszystkim pogrążonym w kwarantannie te smutne, a nawet nudne dni, postanowili zrobić to, co potrafią najlepiej, czyli napisać książkę. „Jako pisarze jesteśmy w ciężkich czasach zasadniczo bezużyteczni, postanowiliśmy więc z Łukaszem Orbitowskim chwycić się tego, co ledwie, ale jednak uzasadnia naszą egzystencję: przyjaźni i pracy” – napisał na swoim koncie na Facebooku Twardoch. Trzeba przyznać, że jej forma jest dość niespotykana.

Pisarze pracują na zmianę i pozwalają sobie na całkowitą improwizację.

„Nie ustalamy niczego z wyprzedzeniem, zaskakujemy siebie nawzajem tak samo, jak chcemy zaskakiwać i bawić czytelników, samemu również bawiąc się pisaniem” – czytamy na oficjalnej stronie powieści.

Epizodyczna powieść „Na zarazę Zarazek” skupia się na fascynujących i dziwnych przygodach detektywa Zdzisława Zarazka.

Pierwszy rozdział, w którym poznajemy tytułowego bohatera i jego asystentkę, napisał Twardoch. Drugi natomiast, w którym pojawia się nowa postać, klientka Biura Detektywistycznego Zarazka, to dzieło Orbitowskiego. „Nie wiemy, gdzie nas ta historia poprowadzi” – komentuje Twardoch. Kolejne odcinki dodawane są na bieżąco na stronę. Czytać można za darmo, ale pisarze zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej zorganizowanej celem wsparcia walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Link do zbiórki znajduje się na dole strony.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.instagram.com/szczepan_twardoch/

TU I TERAZ