Twórcy „Dark” robią kolejny serial dla Netflixa

Tym razem będzie to horror historyczny.
.get_the_title().

„Dark”, może trochę na wyrost, reklamowany był jako niemiecka odpowiedź na „Stranger Things”. Mroczny i pełen podróży w czasie mariaż kryminału z sci-fi może nie wszystkim przypadł do gustu, ale niewątpliwie wyróżniał się oryginalnością (tu przedstawiamy 5 powodów, dla których warto obejrzeć ten serial). Teraz twórcy „Dark” – scenarzystka Jantje Friese i reżyser Baran bo Odar – ujawnili, czego będzie dotyczyć ich kolejny serial zrealizowany dla Netflixa.

„1899” będzie horrorem historycznym. Nazwa nawiązuje do roku, w którym europejska emigracja do Stanów Zjednoczonych odbywała się na masową skalę.

Baran bo Odar i Jantje Friese / źródło: Variety

Bohaterami serialu będzie grupa europejczyków podróżująca statkiem z Londynu do Nowego Jorku. Imigranci są pełni nadziei związanych z czekających na nich w Stanach nowym życiem.

Jednak na pokładzie dojdzie do przerażających wydarzeń, przez które podróż przybierze niespodziewany obrót.

W „1899” wystąpi międzynarodowa ekipa. – Serial stawia pytanie, o to, co nas łączy i co nas dzieli – i jak strach może wpływać na podziały – deklarują twórcy „1899” w oświadczeniu prasowym. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. Tymczasem drugi sezon „Dark” trafi na Netflixa już w przyszłym roku.

TU I TERAZ