Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

TYMCZASEM znamy zwycięzców 5. edycji Papaya Young Directors

Wczoraj na gali w Zamku Ujazdowskim poznaliśmy laureatów kolejnej edycji Papaya Young Directors. Sprawdźcie, jakie filmy nagrodziło w tym roku jury.
.get_the_title().

Wczoraj w Zamku Ujazdowskim odbyła się gala finałowa jubileuszowej, już 5. edycji Papaya Young Directors. Gala była prawdziwym świętem branży – zjawiły się na niej setki osób związanych z reklamą i mediami. Luźna, letnia atmosfera, foodtrucki i lampiony sprawiły, że czuliśmy się, jak na małym festiwalu. Papaya Young Directors, czyli konkurs organizowany przez niezależny dom produkcyjny Papaya Films, ma na celu łączenie młodych, zdolnych reżyserów ze znanymi markami i dla wielu stanowi przepustkę do świata reklamy. W poprzednich edycjach za jego pośrednictwem udało się wyłowić wiele młodych talentów – osoby te związały następnie swoją przyszłość z branżą reklamową (sylwetki kilkorga laureatów szerzej przedstawiliśmy tutaj).

źródło: papaya young directors fb

W tym roku na konkurs wpłynęło w sumie 860 zgłoszeń (tzw. eksplikacji), spośród których jury wyłoniło 12 najlepszych. Uczestnicy mieli za zadanie wymyślić filmy reklamowe w oparciu o briefy przygotowane przez Partnerów Głównych konkursu, czyli marki takie jak EB, McDonald’s, DPD, Sprite, Fundacja Orange oraz PZU. Następnym etapem było tworzenie shooting boardów, potem najlepsze pomysły zostały skierowane do realizacji – na stworzenie filmu, który zaprezentowany został jury, finałowa dwunastka miała niecały miesiąc.

Nie było łatwo – przed tegorocznymi finalistami stały nie tylko takie wyzwania, jak montaż czy postprodukcja, ale także praca z dziećmi na planie, zdjęcia nocne, sceny kaskaderskie czy… ujarzmienie stadka 200 owiec.

Jak im poszło? Zdaniem jury, w skład którego weszli dyrektorzy kreatywni, copywriterzy, reżyserzy i operatorzy, młodzi twórcy stanęli na wysokości zadania.

Wygląda na to, że Finaliści 5. edycji patrzą na format reklamowy bez uprzedzeń i stereotypów. Są odważni i kreatywni, nie przeraża ich ograniczony budżet i krótki czas na realizację filmu. Ich prace udowodniły, że młode talenty po prostu czekają na odkrycie – komentował Kacper Sawicki, executive producer w Papaya Films.

Zobaczcie nagrodzone filmy i poznajcie wyróżnionych twórców.

GRAND PRIX
Tomasz Chrapusta, Katarzyna Czeżyk za film dla EB „Upside down”

PYD 2018 Grand Prix Tomasz Chrapusta & Katarzyna Czeżyk "EB – Upside down" from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

Marka EB czekała na świeże pomysły wpisujące się w jej kampanię „Tymczasem”. Udało się, bo naszym zdaniem twórcy filmu „Upside Down”, Tomasz Chrapusta i Katarzyna Czeżyk, zinterpretowali nowe hasło EB lepiej niż ktokolwiek wcześniej. Spot będący projekcją myśli pary leżącej na brzegu rzeki został przez jurorów doceniony między innymi za zmysłowość oraz wyjątkową autorską wizję. Tomasz Chrapusta oraz operator Igor Połaniewicz zostali także wyróżnieni NAGRODĄ SPECJALNĄ HELIOGRAF za szczególną wrażliwość wizualną dla tandemu reżyser i operator.

I NAGRODA
Tessa Moult-Milewska za film dla DPD „Czerwony kapturek”

PYD 2018 I Nagroda Tessa Moult-Milewska "DPD – Czerwony Kapturek" from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

Animacja Tessy Moult-Milewskiej została stworzona w odpowiedzi na brief DPD, które chciało podkreślić, że wszyscy korzystają z usług kurierskich. W tym celu młoda reżyserka odwołała się do znanej baśni o Czerwonym Kapturku.

II NAGRODA
Michał Radziejewski za film dla McDonald’s „Dwa słowa”

PYD 2018 II Nagroda Michał "Radziej" Radziejewski “McDonald's – Dwa słowa” from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

Film Michała Radziejowskiego, będący reklamą produktu 2 FOR U McDonald’s, pokazuje, jak złożoną historię można opowiedzieć za pomocą dwóch słów – „no” i „fajnie”.

WYRÓŻNIENIE
Paweł Soja za film dla EB „Boomerang”

PYD 2018 WYRÓŻNIENIE Paweł Soja "EB – Boomerang" from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

WYRÓŻNIENIE za kompozycję i wyjątkową wrażliwość muzyczną
Konrad Kidawa, Ewa Sadowska za film dla Fundacji Orange „Obcy” Konrada Kidawy

PYD 2018 WYRÓŻNIENIE Konrad Kidawa "Fundacja Orange – Obcy" from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

NAGRODA SPECJALNA PANAVISION dla autora zdjęć
Jakub Stolecki za film dla Sprite „Prawdziwe oblicze Marka” Jarka Tokarskiego

PYD 2018 NAGRODA SPECJALNA PANAVISION Jarek Tokarski "Sprite – Prawdziwe oblicze Marka” from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

NAGRODA SPECJALNA MAKonLine UBEZPIECZENIA dla autora zdjęć
Filip Madej za film dla PZU „Możesz na nas polegać” Pawła Powolnego i Filipa Madeja

PYD 2018 NAGRODA SPECJALNA MAKonLine UBEZPIECZENIA Paweł Powolny & Filip Madej "PZU – Możesz na nas polegać" from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

NAGRODA SPECJALNA ATM SYSTEM za najlepszą produkcję dla reżysera i producenta
Patrycja Polkowska, Agata Wiśniewska, Gabriela Piskor za film dla PZU „Sleepers” Patrycji Polkowskiej

PYD 2018 NAGRODA SPECJALNA ATM SYSTEM Patrycja Polkowska "PZU – Sleepers" from PAPAYA YOUNG DIRECTORS on Vimeo.

TU I TERAZ