Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Uber będzie projektować rowery elektryczne w Polsce

Polscy inżynierowie zaprojektują je w Krakowie.
.get_the_title().

We wtorek w budynku ministerstwa cyfryzacji odbyła się konferencja, podczas której Uber zapowiedział, że do końca roku dokona w Polsce wielomilionowych inwestycji.

Jamie Heywood, dyrektor Ubera na Europę Północno-Wschodnią, powiedział, że firma do końca roku wyda w naszym kraju aż 37 mln złotych i zatrudni ponad 250 osób.

Wszystko między innymi za sprawą rowerów elektrycznych Jump, które będą projektowane w Krakowie. To wynajmowane na minuty rowery, które są już dostępne w Berlinie i w kilku miastach Stanów Zjednoczonych. Prawdopodobnie wkrótce pojawią się także na polskich drogach, firma nie zdradza jednak jeszcze szczegółów. – Uber będzie rozwijał pierwsze centrum inżynieryjne w Krakowie, które będzie rozwijać najnowszy projekt, czyli rower Jump. Cała koncepcja będzie powstawała w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynieryjnej – powiedział podczas konferencji prasowej minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Bardzo cieszymy się, że Uber inwestuje w Polsce, przede wszystkim w młodych polskich inżynierów, w tych, którzy dzięki tym projektom będą tworzyli nowoczesne technologie transportowe pozwalające organizować bezpieczną komunikację, że kolejni inżynierowie znajdą pracę tutaj w Polsce, a nie za granicami kraju – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Polscy inżynierowie zajmą się elektrycznymi rowerami i hulajnogami Jump, a także analizą danych i procesami biznesowymi.

Ich rozwiązania, jak zapowiada Heywood, będą następnie wdrażane na całym świecie. Produkcja rowerów będzie się jednak odbywać poza Polską. Uber ma także poważne plany związane z Warszawą. Firma zamierza otworzyć w stolicy centralne biuro na całą Europę Środkowo-Wschodnią – szczegóły nie są jednak póki co znane. Warto nadmienić także, że choć podczas wczorajszej konferencji wszyscy wyrażali radość związaną z planowanymi inwestycjami Ubera w naszym kraju, to nie wszyscy są dobrej myśli. Pod budynkiem ministerstwa cyfryzacji zgromadziła się manifestacja składająca się z kilkudziesięciu taksówkarzy protestujących przeciwko usługom firmy Uber.

Tekst: NS

TU I TERAZ