Ufunduj Wigilię i prezent świąteczny dla starszej, samotnej osoby

Dla niektórych seniorów święta to najsmutniejszy okres w roku. Na szczęście możemy to zmienić!
.get_the_title().

Kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, które skupia swoje działania na niesieniu pomocy osobom osamotnionym powyżej 60 roku życia, organizuje akcję Podaruj Wigilię.

W ramach akcji odbędzie się spotkanie wigilijne dla 320 seniorów, którzy z różnych względów nie mają z kim spędzić Bożego Narodzenia.

Pozostawieni sami sobie zderzają się ze smutną rzeczywistością, tak odmienną od tej, która powinna w tym szczególnym czasie zagościć w każdym domu. Tu nie ma świętowania, radości, ukojenia. „Są osoby, dla których 'Cicha noc’ w Wigilię brzmi zupełnie inaczej” – czytamy na stronie akcji PodarujWigilie.pl. – „Skomponowana jest z przejmujących dźwięków samotności: szumu włączonego telewizora, powtarzalnego tykania zegara czy przytłumionego brzdękania świątecznej zastawy stołowej. Zastawy dla jednej osoby”.

Zorganizowana przez stowarzyszenie Wigilia może pomóc w przywróceniu magii Świąt. Aby przedsięwzięcie się udało, potrzebna jest jednak pomoc darczyńców. Koszt uczestnictwa jednej osoby w spotkaniu świątecznym to wydatek rzędu 50 złotych. Ta kwota zapewnia posiłek, upominek i ewentualny dowóz na miejsce i odbiór w przypadku osób mających problemy z przemieszczaniem się. Nie zabraknie Mikołaja, choinki i życzliwych ludzi, którzy nieodpłatnie i z przyjemnością poświęcają swój czas i energię na celebrację Boże Narodzenia z osamotnionymi seniorami.

Na stronie PodarujWigilie.pl można dokonać wpłaty 50 złotych (na kolację i prezent dla 1 osoby), 100 złotych (dla dwóch) lub innej, dowolnej kwoty.

Każda złotówka ma znaczenie, zwłaszcza że działalność stowarzyszenia opiera się głównie na pracy wolontariuszy.

Stowarzyszenie mali Bracia Ubogich założone zostało we Francji w 1946 roku, a w Polsce działa od szesnastu lat. Powstało w odpowiedzi na pogłębiającą się samotność w społeczeństwie, w szczególności wśród osób starszych. Prowadzi swoją działalność przez cały rok. Oprócz wspierania swoich podopiecznych na co dzień, prowadzi specjalne programy pomocowe dla osób z chorobą Alzheimera i ich opiekunów oraz dla kombatantów. W ramach działalności stowarzyszenia funkcjonuje też telefon zaufania dla osób starszych.

Najnowszym przedsięwzięciem stowarzyszenia jest kalendarz #Obecność 2019, w którym w roli modeli wystąpiły znane osoby ze świata mediów oraz seniorzy ze Stowarzyszenia mali Bracia Ubogich.

Darowiznę na ten cel można przekazać pod tym adresem. Zachęcamy was zarówno do sfinansowania seniorom Wigilii, jak i zakupu kalendarza!

Źródło zdjęć: facebook Stowarzyszenia mali bracia Ubogich
Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ